a1

a1

Dziś prezentujemy intrygującą serię dla najmłodszych od młodego wydawnictwa Tadam, które mogliście poznać gdy pokazywaliśmy “Znajdkę” Dobrusi Rurańskiej.

Bohaterem 3 kartonowych książek jest mały ancymon cyklop o imieniu Ancyklopek. Spory format, kartonowe strony oraz stonowane kolory to znaki rozpoznawcze 🙂

To komplet, który rośnie razem z dzieckiem i przeznaczony jest dla odbiorcy od 0 do 3 lat.

Pierwsza z nich, “Świat okiem Ancyklopka” , to kontrastowa książka dla niemowląt. Na kolejnych rozkładówkach poznajemy chłopca oraz najbliższe mu osoby i przedmioty. Oprócz rodziców, którzy też są cyklopami, znajdziemy tu jednookiego misia, kocyk czy grzechotkę.

Pokazywanie kontrastowych obrazków wzmacnia bodźce wzrokowe u niemowląt, a czytanie prostych nazw ważnych dla dziecka przedmiotów, zapoznaje małego słuchacza z ich brzmieniem.

a2

a3

a4

Druga w serii “Wszystkie psoty Ancyklopka” to książka przeznaczona dla dzieci od 1 roku życia, kiedy już proste kontrastowe ilustracje nie wystarczają. Tekst jest prosty, ale zgodnie z preferencjami rocznego odbiorcy – rymowany, więc łatwo wpada w ucho. Na każdej stronie znajdziemy słowa dźwiękonaśladowcze, takie jak CHRR, HA, HOP, STOP, BZIUM, BUM. Treść pozycji kładzie nacisk na rozwój słuchu dziecka.

a5

a6

a7

Trzecia, ostatnia z serii, “Ancyklopek na placu zabaw” , to krótka historia z życia bohatera przeznaczona dla dzieci od 2 do 3 roku życia. Prosta, ale zabawna opowiastka o tolerancji i o tym, jak trudno być innym. W końcu nasz bohater jest dość wyrośnięty jak na swój wiek i ma jedno oko. Zawsze bawi się sam, bo inne dzieci boją się go i omijają z daleka. Temat ważny, warto poruszać go z dzieckiem jak najwcześniej!

a8

a9

a10

a11

Polecam Ancyklopka waszej uwadze. Seria jest niesztampowa, paleta barw mocno ograniczona, bo dominują tu brązy i zielenie. Nie ma krzykliwych obrazków, a kreska ilustratora jest specyficzna. Ta nietypowość bardzo mnie pociąga i intryguje 😀 Polecam!

a13

tekst Piotr Dobry

ilustracje Łukasz Majewski, którego znajdziecie na Facebook jako TIN BOY

Wydawnictwo Tadam, 2016

cena okładkowa każdej 24 zł

dla dzieci od 0 do 3 lat

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz