Zamek – cudza zabawka jest zawsze lepsza

Zamek - cudza zabawka jest zawsze lepsza

Dziś premiera w wydawnictwie Zakamarki 🙂 Zamek – opowieść o tym, że cudza zabawka jest zawsze lepsza! Temat aktualny u niemal wszystkich ludzi, nie tylko tych w wieku przedszkolnym.

Głównym bohaterem tej opowieści jest mały chłopiec, który dziś wybiera się na urodziny do kolegi, Freja. Pewnie znacie to uczucie, kiedy nie możecie się czegoś doczekać i wtedy czas płynie jakby w zwolnionym tempie… tak samo ma nasz bohater. Na szczęście trochę czasu zjadają przygotowania… trzeba się umyć, uczesać, zrobić laurkę, spakować prezent…. a skoro już o prezencie mowa. Chłopiec sam wybrał dla Freja upominek. Czerwony zamek, identyczny jak jego własny, różni się jedynie kolorem. On ma zielony. Czerwony podoba mu się bardziej, dużo bardziej, w zasadzie zielony do niczego się nie nadaje. Chłopiec błaga mamę, by mógł oddać czerwony, a zachować zielony, ale mama się nie zgadza.

Na urodzinach jest fajnie. Zgadnijcie, jak jubilat zareagował na prezent od naszego chłopca! Frej strasznie chciał dostać zamek, ucieszył się, gdy go zobaczył, tylko szkoda, że nie zielony, tamten bardziej mu się podoba 🙂

Tak już jest z naszą naturą. Trawa zawsze wydaje się zieleńsza u sąsiada, a cudza zabawka jest zawsze lepsza niż moja.

Z wielką empatią, ze spostrzegawczością, z poczuciem humoru, opowieść, z którą utożsami się każdy czytelnik, niezależnie od wieku.

Emma Adbåge to szwedzka autorka książek dla dzieci i ilustratorka. Dzięki wydawnictwu Zakamarki, na polskim rynku ukazały się dotąd dwie (nie licząc “Zamku”) książki jej autorstwa: „Dołek” i „Liczymy na spacerze. Matematyka na każdą pogodę” oraz dwie przez nią zilustrowane – adwentowa opowieść „Hurra, są Święta” i „Okropny rysunek!„.

Kreska ilustratorki nawiązuje do dziecięcych prac plastycznych. Pełno tu emocji na twarzach i drobnych żarcików w obrazie ? Nikt nie jest idealny, nikt nie ma posprzątane 🙂 Zobaczcie!

tytuł: Zamek

tekst i ilustracje: Emma Adbåge

tłumaczenie: Katarzyna Skalska

wydawnictwo: Zakamarki, 2021

objętość: 28 stron

dla dzieci w wieku: 3+

cena okładkowa: 27,90 zł

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz