“Czasodzieje. Klucz Czasu” Natalia Sherba

Czasodzieje, blog o książkach dla dzieci

Niedawno odbyła się premiera pierwszej części serii “Czasodzieje”.

Całość to 6 pokaźnych tomów fantastyki dla nastolatków.

Po lekturze “Klucza czasu” nie możemy się doczekać kolejnych. Wciągnęliśmy się totalnie. Zaczęliśmy czytać i po niespełna 400 stronach odłożyliśmy książkę na regał przeczytanych 🙂 Jeśli jesteście fanami Harrego Pottera to na pewno pokochacie “Czasodziei” tak jak my.

“Klucz czasu” to historia trzynastolatki, która jest sierotą. Wasylia mieszka z przyszywaną babcią, chodzi do szkoły i trenuje gimnastykę artystyczną. Nagle i zupełnie niespodziewanie w jej życiu pojawia się ojciec. Zabiera ją do swojej ogromnej rezydencji, gdzie bohaterka dowiaduje się, że jej ojciec jest czasodziejem.

Dziewczynka stopniowo odkrywa równoległą rzeczywistość, o której wcześniej nawet jej się nie śniło. Okazuje się, że w starożytności świat został podzielony na dwie części – Ostałę, czyli ten który Wasylia dobrze zna, oraz na Eflarę – świat czasodziei.

Magowie czasu, w ucieczce przed problemami, chcieli w ten sposób zapewnić sobie spokojne życie. Dla ochrony stworzono rozdarcie między planetami, stu godzinną przerwę w czasie. Gdy, wraz z Wasylią, poznajemy Eflarę, jest ona w obliczu katastrofy, bowiem czas ten zaczął się kurczyć. Jedynym ratunkiem jest spotkanie siedmiu kluczników i wykonanie przez nich zadania. Tylko oni mogą zapobiec katastrofie.

Pierwsza część została poświęcona na wprowadzenie Wasylii w fantastyczny świat Eflary. Dziewczynka przechodzi trudną drogę, bezustannie czyha na nią niebezpieczeństwo. Fabuła jest porywająca. Wielka radość, że jeszcze 5 tomów przed nami.

Na uwagę zasługuje również wydanie książki. Wygląda naprawdę pięknie. Złocone litery tytułu, lakier wybiórczy, twarda oprawa.  Już ciemny i tajemniczy front zapowiada niesamowity klimat powieści. Jak na historię o czasie i magii przystało okładka, wyklejka oraz grafiki wewnątrz nawiązują do zegarów oraz dziwnych mechanizmów czasodziejskich.

Dużo dodatkowych informacji o “Czasodziejach” możecie znaleźć na stronie internetowej tu.

Natalia Sherba, autorka serii, odwiedziła w sierpniu imprezę Literacki Sopot. Psotnik zdobył tam autograf i trochę teraz podkochuje się w ślicznej ukraińskiej pisarce 🙂

Czasodzieje

Czasodzieje

tytuł: “Czasodzieje. Klucz czasu”

tekst: Natalia Sherba

przekład z języka rosyjskiego: Agnieszka Papaj – Żołyńska

wydawnictwo: EneDueRabe, 2016

objętość: 368 stron

dla nastolatków

cena okładkowa: 39,90 zł

KUP TERAZ U PSOTNIKA ZA 29 zł

Reklama

Posty powiązane

Comments (4)

Aaaaaa to coś totalnie dla mnie. Marzyłam o kolejnych tomach Harrego, a tu masz! Coś, co może być wspaniałą przygodą literacką na miarę mojego ulubionego chłopca z blizną;)

widziałam, że bierzesz udział w zabawie na FB 🙂 powodzenia!

Właśnie ją czytam, jest niesamowita i bardzo wciągająca:)

achhhhh! extra, dajcie znać po lekturze całości jak Wam się podoba 🙂 ja bardzo czekam na 2 tom!

Zostaw komentarz