Kropka i kreska – książka dla dzieci o tolerancji, przyjaźni i świetnej zabawie

Kropka i kreska - książka dla dzieci o tolerancji, przyjaźni i świetnej zabawie

Kropka i kreska – książka dla dzieci o tolerancji, przyjaźni i świetnej zabawie to pierwsza książka w ofercie nowego wydawnictwa książek dla dzieci Kropka, najmłodsze dziecko uwielbianych przez czytelników Marginesów. Nie dziwne, że własnie tę błekintą perełkę wybrali na swój debiut!

Jest coś niesamowitego w książkach, które za głównego bohatera opowieści mają kropkę lub kreskę… obserwuję to od lat 🙂 Wszystkie hity Tulleta, Reynoldsa czy Lionniego podbiły serca czytelników i mam pewność, że tak samo stanie się z Kropką i kreską, debiutancją książką francuskiej autorki, Veronique Cauchy.

Otóż jest to bardzo urocza historia, której siła drzemie w prostocie. Nie trzeba bardzo dużo słów, by wyrazić coś naprawdę ważnego. Taki minimalizm daje ogromne pole dla kreatywności i wyobraźni.

Dwójka głównych bohaterów, tytułowi kropka i kreska, spotykają się i postanowiły wspólnie się pobawić. Razem mogły stworzyć fantastyczne rzeczy… śmigło, huśtawkę czy instrument muzyczny. Po chwili wpadły na pomysł zaproszenia do wspólnej zabawy wszystkich kropek i kresek z odległych krain. Jedne były stare, inne młode, różniły się rozmiarami. Ta społeczność byla bardzo rożnorodna i od razu okazało się, że to wspaniały pomysł. Razem mogą przecież więcej, lepiej i ciekawiej.

Kropka i kreska w prosty sposób tłumaczy, jak ważna jest przyjaźń, wzajemny szacunek, współpraca i akceptacja różnorodności przy jednoczesnym zachowaniu tego, co indywidualne. Jest świetnym materiałem na dyskusje z dziećmi, cudowną budującą lekturą do poduszki i artystyczną inspiracją… to niesamowite jak wiele można stworzyć z kropek i kresek! Spróbujcie koniecznie 🙂

Wydawnictwo Kropka, któremu życzymy powodzenia i samych wspaniałych premier zapewnia, że…

…będziemy wydawać mądre i pomysłowe książki dla dzieci, pięknie ilustrowane, takie, które pobudzają ciekawość, próbują odpowiedzieć na dziecięce pytania, zachęcają do nieszablonowego myślenia, rozwijają wyobraźnię, wzbogacają wiedzę o świecie, uczą tolerancji i otwartości, poszerzają słownictwo, opowiadają historie i sprawiają frajdę!

tytuł: Kropka i kreska

tekst: Veronique Cauchy

ilustracje: Laurent Simon

tłumaczenie: Paulina Błaszczykiewicz

wydawnictwo: Kropka, 2020

objętość: 28 stron

cena okładkowa: 27,90 zł

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz