V Konkurs Literacki im. Astrid Lindgren – najlepsze książki dla dzieci do 6 lat

V Konkurs Literacki im. Astrid Lindgren - najlepsze książki dla dzieci do 6 lat

V Konkurs Literacki im. Astrid Lindgren wyłonił najlepsze książki dla dzieci i młodzieży. Prezentujemy Laureatów w kategorii wiekowej do 6 lat, które dzięki wydawnictwu Papilon są już dostępne w księgarniach!

Konkurs im. Astrid Lindgren na współczesną książkę dla dzieci i młodzieży jest prowadzony od 2006 r., a jego kolejne edycje są ogłaszane co trzy lata.

Celem Konkursu jest wyznaczanie wysokich standardów literatury dla dzieci i młodzieży oraz wzbogacanie oferty dla młodych czytelników

Jury V Konkursu, spośród 384 nadesłanych prac wybrało teksty o wysokim poziomie artystycznym i etycznym, poruszające ciekawe i ważne tematy.

Laureatami V Jubileuszowego Konkursu im Astrid Lindgren w kategorii wiekowej do 6 lat są:

I nagroda: Małgorzata Kur – Gucio na tropie zaginionej świnki morskiej

II nagroda: Katarzyna Zielińska – Dokąd niedźwiedzie wędrują nocą?

III nagroda: Iwona Czarkowska – Pan Kudłaty i Cztery Łapy

Jeśli chcesz dowiedzieć sie więcej o którejś z nagrodzonych ksiażek, po prostu kliknij w wybrany tytuł. My zapewniamy, że wszystkie są ślicznie wydane, w dużym formacie. Każda z nich została z rozmachem zilustrowana. Wszystkie trzy tworzą swego rodzaju serię. Rozmiar czcionki został zaprojektowany w taki sposób, że idealnie nadają się nie tylko do wspólnego rodzinnego głośnego czytania, ale mogą rownież z powodzeniem służyć dzieciom, które dopiero szlifują umiejętność samodzielnego czytania.

Serdecznie gratulujemy Autorkom i Ilustratorkom nagrodzonych książek 🙂

V Konkurs Literacki im. Astrid Lindgren - najlepsze książki dla dzieci do 6 lat

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz