Nowość w kolekcji filmów na DVD Kino Dzieci – Superagentka

DVD Kino Dzieci - Superagentka

Kolekcja wspaniałych filmów dla dzieci na DVD, od Stowarzyszenia Nowe Horyzonty, powiększyła się o dwa nowe tytuły! Jak co roku swoją premierę miały na tegorocznym Festiwalu Kino Dzieci. Dziś prezentujemy jeden z nich. To duńska animacja “Superagentka”!

Główną bohaterką filmu jest 10-letnia dziewczynka, Agathe-Christine. Nie bez przyczyny jej imię kojarzy się ze słynną autorką kryminałów – jej największym marzeniem jest zostać detektywem. Chcieć to móc! Urządza sobie biuro detektywistyczne w suterenie nowego domu i od razu poszukuje spraw do rozwiązania.

Poznajemy ją i jej rodzinę w dniu wprowadzki do nowego mieszkania. Jej mama sama wychowuje trójkę rodzeństwa, łączy obowiązki związane z domem z bardzo angażującą pracą w policji.

To film o miłości do zwierząt i sile przyjaźni… ale nie tylko. Agathe-Christine jest nowa w mieście i boryka się z problemem akceptacji w grupie rówieśniczej, nie ma przyjaciół, jest samotna, a specyficzny sposób ubioru nie dodaje jej popularności wśród dzieci. Dziewczynka niezbyt dogaduje się z mamą, a zwykłe nieporozumienie sprawia, że sytuacja między nimi jest coraz gorsza. Do tego mama każe jej zaprzyjaźnić się z Vincentem, który jest jej głównym podejrzanym w sprawie zleconej przez lokalnego sklepikarza!

Wszystko idzie nie tak, a w jej biurze zadomawia się łakomy gad, męcząc ją coraz bardziej. Kim tak naprawdę jest i czemu tak szybko rośnie!?!

To film o uczuciu samotności i braku akceptacji, wielkiej przyjaźni, zaufaniu, wyrzutach sumienia. W ciekawy sposób pokazuje wyobrażenia bohaterki, które dzieją się tylko w jej głowie, bo gdy tylko ona zatapia się w myślach, obraz traci kolory, a na czarno-białych kadrach widzimy ją w akcji. W filmie jest poruszonych mnóstwo problemów i jest nie tylko świetną rozrywką dla całej rodziny, ale także niewyczerpanym źródłem tematów do rozmów z dziećmi.

Jeżeli dotychczas nie mieliście okazji widzieć tego filmu na festiwalach “Ale kino!” czy “Kino Dzieci”, na których był wyświetlany publiczności, to teraz macie okazję zobaczyć go w domu 🙂 Sprawdźcie koniecznie jak dziewczyna w kapeluszu z szerokim rondem da sobie radę ze wszystkimi problemami i czy naprawę okaże się, że to Superagentka!

Uwielbiam wszystkie filmy wydane na DVD w tej kolekcji. Są mądre, są o czymś, pokazują świat z perspektywy dziecka i co najważniejsze… pozwalają najmłodszym cieszyć sie sztuką filmową przez duże SZ 🙂

Oglądajcie 🙂 Polecamy DVD Kino Dzieci – Superagentka!

tytuł: Superagentka

wydawca: Stowarzyszenie Nowe Horyzonty, 2018

płyta DVD jednostronna, jednowarstwowa

dźwięk : 5.1

obraz : 16:9

dubbing : polski

animacja

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz