Myszonek wita wiosnę

Dekoruje dom, maluje jajka, sieje rzeżuchę, jednym słowem… Myszonek wita wiosnę 🙂 

Jak ja się cieszę z tej kontynuacji! Tę fińską mysz przyjęliśmy u siebie jak własną 🙂 Myszonka nie da się nie lubić.

Tym razem mała miejska mysz oczekuje Wielkanocy, obserwuje budzącą się przyrodę i stawia czoła problemom – dziadek trafia do szpitala i trzeba mu przygotować niespodziankę 🙂 Przeczytajcie koniecznie najnowszy odcinek, ale jeśli jeszcze nie znacie tej serii to objaśniam 🙂

W świecie Myszonka wszyscy są myszami, ale noszą ludzkie ubrania, mieszkają w domach takich jak ludzie, mają malutkie mebelki i akcesoria zupełnie tak jak my. Mają nawet maciupkie pieski, które wyprowadzają na spacery na miniaturowych smyczkach! 🙂 Dorośli mają swoje, zupełnie ludzkie, obowiązki, a dzieci chodzą do przedszkola, zerówki lub szkoły – w zależności od wieku. Tytułowy Myszonek to taki właśnie mały myszek, który jest typowym kilkulatkiem. Ma kochającą mamę, babcię i dziadka, grupę rówieśników, z którymi się przyjaźni, swoje zainteresowania, przytulny pokój i masę problemów adekwatnych do swojego wieku. W jednym z odcinków chciałby mieć telefon, a mama się nie zgadza, w innym boi się, że zostanie obśmiany przez kolegów. Czasem uczy się pomagać mamie w domu, a innym razem uczy mamę jeździć na łyżwach, bo jest w tym dużo lepszy niż ona 🙂 Tematów i zagadnień poruszonych w książkach jest mnóstwo i są bardzo zróżnicowane.

Dziecko z łatwością utożsami się z bohaterem tej serii. Obserwowanie Myszonka pozwoli mu uwierzyć w siebie i swój sukces, zauważy, że książkowy chłopiec ma tożsame troski i radości. Książki o Myszonku opowiadają również o emocjach i relacjach między bohaterami. Czytając je z dzieckiem pozwalamy mu odkrywać i nazywać ten niewidoczny dla oczu, a niesamowicie ważny świat uczuć, doznań, wrażeń i myśli. Dziecko w ten sposób wzbogaca wiedzę o sobie samym.

To jak? Przeczytacie Myszonka? 🙂

tytuł: Myszonek wita wiosnę

seria: Myszonek

tekst i ilustracje: Riikka Jäntti

tłumaczenie: Iwona Kiuru

wydawnictwo: Frajda, 2024

objętość: 48 stron

dla dzieci w wieku: 2+

cena okładkowa: 39,90 zł

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz