Bitmaks i spółka. Ratujmy Alfa

Bitmaks i spółka. Ratujmy Alfa to nowość wydawnictwa Debit i już czwarta część serii komiksów dla dzieci, które rozpoczynają swoją przygodę z samodzielnym czytaniem 🙂

Życie w Niebieskim Lesie nigdy nie jest nudne. Tym razem jego niesztampowi mieszkańcy wyruszają na wielkie sprzątanie. Wszak ludzie po każdej wizycie w lesie zostawiają mnóstwo odpadków. Niestety to nie jest jedyne karygodne zachowanie ludzi. Zdarza się, że wjeżdżają do lasu samochodami, smrodzą i nie zważając na bezpieczeństwo, jeżdżą bardzo szybko. Właśnie taki człowiek doprowadził do nieszczęścia. Roztrzaskał auto o drzewo, z jego maszyny wydobywał się toksyczny smród, który bardzo zaszkodził wszystkim, a w szczególności Alfowi.

Zaniepokojeni przyjaciele ruszają na ratunek… szukają pomocy w lesie i poza nim…. czy uda im się uratować Alfa?

Bitmaks i spółka już po raz kolejny na naszym blogu. Całość serii finalnie ma zawierać sześć części. Jeśli macie ochotę poczytać o poprzednich tomach to zapraszamy tu! i tu!. Generalnie te komiksy są bardzo zabawne, ale również edukacyjne. Opowieści dotykają różnych problemów, takich jak nietolerancja, recykling, pomoc słabszym, jednocześnie nie ma tu nielubianego przez nas, moralizatorskiego tonu. Komiksy zostały przygotowane w taki sposób, by zmotywować do czytania najmłodszych czytelników, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki w tej trudnej sztuce. By ułatwić czytanie zastosowano krótkie zdania, duże litery, wyraźny drukowany font i jednolite tło komiksowych dymków. 

Bitmaks i spółka to wspólne dzieło katalońskiego duetu. Autorem tekstu jest Jaume Copons, a ilustracje zawdzięczamy Lilianie Fortuny. Możecie znać tę parę z ich wcześniejszego wspólnego projektu Gutek i potwory, który prezentowaliśmy na łamach Strefy Psotnika tu!

tytuł: Ratujmy Alfa!

seria: Bitmaks i spółka

tekst: Jaume Copons

ilustracje: Liliana Fortuny

tłumaczenie: Karolina Jaszecka

wydawnictwo: Debit, 2022

objętość: 80 stron

dla dzieci w wieku: 6+

cena okładkowa: 29,90 zł

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz