Gra planszowa Było sobie życie. Zostań Mistrzem Sportu

Gra planszowa Było sobie życie. Zostań Mistrzem Sportu

Do rodziny edukacyjnych gier planszowych Było sobie życie dołączyła kolejna, zatytułowana “Zostań Mistrzem Sportu”. To gra, dzięki której sprawdzicie swoją wiedzę i umiejętności związane z aktywnością fizyczną!

Pewnie po trosze z sentymentu do serialu animowanego z mojego dzieciństwa, a po trosze dzięki świetnym, aktualnym pomysłom, regularnie prezentujemy na blogu nowości z wydawnictwa Hipokampus. Tym razem u Psotnika gra planszowa Było sobie życie. Zostań Mistrzem Sportu.

Po krótce, gra polega na tym, by brać udział w Zawodach Sportowych i zbierać medale. Wygrywa ten, któ pierwszy zbierze ich 7.

Tak, jak na szanującym się maratonie, każdy gracz na początku otrzymuje pakiet startowy 🙂 Co fajne, scenarzysta gry przewidział różne warianty, zatem gra nie będzie nudna już po kilku razach.

Podczas rozgrywki, dowiecie się wielu rzeczy na temat sportu i utwalicie wiedzę. To nauka przez zabawę z prawdziwego zdarzenia. Do gry używa się talii kart “Pytanie. Wyzwanie”, które idealnie nadają się również do oddzielnej zabawy w sportowy quiz, na przykład podczas podróży samochodem 🙂 Tu znajdują się pytania testowe na temat zdrowego żywienia, budowy ciała, wyników ważnych rozgrywek sportowych na światowym poziomie oraz mnóstwo innych związanych ze sportem. Co ważne, gra jest zadedykowana dzieciom od 7 roku życia i sugeruję by raczej nie próbowac wcześniej. Młodsze dziecko może poczuć się sfrustrowane zbyt małą wiedza, za to gra nie ma limitu wieku w górę. Myślę, że zarówno dziesięciolatek, jak i trzynastolatek, będzie miał przyjemność z rozgrywki. Niektóre pytania są wyzwaniem nawet dla dorosłych… bo na przykład prawda to czy fałsz, że Pele w swojej karierze strzelił ponad 700 bramek? Jak myślicie? U nas wszyscy obstawili źle za pierwszym raze, ale teraz nie damy się na tym pytaniu zagiąć, nawet obudzeni w środku nocy 🙂

Szata graficzna gry jest oczywiście związana z kultowym serialem Było sobie życie, ale w tej wersji Mistrz jest ubrany w gustowny granatowy dresik, trampki i oczywiście na ilustracjach posiada atrybuty świetnego sportowca – wielki złoty puchar i medal.

W pudełku, oprócz instrukcji obsługi, znajduje się oczywiście duża rozkładana plansza, talie kart, żetony, pionki i kostka. Wszystkie kartonowe elementy są bardzo solidnie wykonane i z pewnością starczą na długo. Całą zawartość opakowania sfotografowaliśmy, bo opisywanie tych elementów wydaje nam sie zbędne 🙂

Polecamy tę grę… świetna zabawa, mnóstwo humoru i wiedzy, zachęta do aktywnego spędzania czasu, pochwała wielu dziedzin sportowych i oczywiście integrujący czas dla czałej rodziny.

Nie zapomnijcie jednak  przed rozpoczęciem gry przygotować bidonów dla wszystkich 🙂

Jeśli chcesz zobaczyć inne gry planszowe od Było sobie życie, które pokazywaliśmy na blogu, to zapraszamy tu!

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz