Nowości wydawnictwa JungOffSka – audiobooki Pożyczalscy

Nowości wydawnictwa JungOffSka - audiobooki Pożyczalscy

Dziś prezentujemy nowości wydawnictwa JungOffSka – audiobooki Pożyczalscy! Wszak nie da się spakować na wakacje, nie zabierając płyt na długą podróż 🙂

Na pewno zdarzyło Wam się, że nie byliście w stanie odnaleźć w swoim domu czegoś, co było wam akurat potrzebne. Czasem towarzyszyło wam przekonanie, że dokładnie pamiętacie, gdzie odłożyliście poszukiwany przedmiot, a ten po prostu zapadł się pod ziemię! Otóż Mary Norton, autorka kultowej serii książek zatytułowanej “Pożyczalscy”, już w latach pięćdziesiątych XX wieku wpadła na pomysł, co się właściwie dzieje.

W wielu domach, zupełnie niezauważeni, mieszkają Pożyczalscy. Są niemal tacy jak ludzie, ale maleńcy. Podobno bardzo się boją i ten strach sprawił, że z pokolenia na pokolenie stawali się coraz mniejsi.

W tej historii poznajemy pewną rodzinkę, w skład której wchodzą Grosiek, Domilia i ich córka Arietta. Wejście do ich domu znajduje się w dziurze za starym zegarem. Muszą pozostać niezauważeni przez ludzi, inaczej będą mieli kłopoty. Najtrudniejsze są wyprawy po “pożyczenie” potrzebnych przedmiotów czy jedzenia. Podczas jednej z wypraw Arietta zostaje zauważona przez chłopca, który nieoczekiwanie spędza wakacje w domu. Dzieci zaprzyjaźniają się, ale szybko okazuje się, że maleńka rodzina popada w kłopoty!

Druga część “Pożyczalscy i wielki świat” to kontynuacja opowieści, w której rodzina Pożyczalskich musi opuścić mury bezpiecznego dotąd domu. Jak sobie poradzą, skoro dotychczas nigdy nie byli na zewnątrz i zupełnie nie znają świata. Na szczęście nie są sami, ktoś poda im pomocną dłoń, ale czy sobie poradzą, musicie sprawdzić sami 🙂

Powieści Mary Norton zaliczają się do klasyki dziecięcej literatury światowej. Oprócz książek, mogliście znać te historie z animacji japońskiego studia Ghibli, a teraz brawurowo przeczytała je Edyta Jungowska.

Płyty są przepięknie, bardzo starannie wydane, zilustrowane przez Emilię Dziubak. Mam nadzieję, że kolejne tomy ukażą się w serii tych audiobooków.

Tytuł: Pożyczalscy

czyta: Edyta Jungowska

reżyseria: Rafał Sabara

tłumaczenie: Maciejka Mazan

redakcja: Dorota Koman

muzyka: SzaZa – Szamburski/Zakrocki

ilustracje: Emilia Dziubak

projekt okładki: Jan Wawrynkiewicz

wydawnictwo: Jung-Off-Ska sp. z o.o. sp.k.

czas: 6 h, płyta w formacie MP3

cena okładkowa: 37,99 zł

dla dzieci w wieku: 6-12 lat

 

Tytuł: Pożyczalscy i wielki świat

czyta: Edyta Jungowska

reżyseria: Rafał Sabara

tłumaczenie: Maciejka Mazan

redakcja: Dorota Koman

muzyka: SzaZa – Szamburski/Zakrocki

ilustracje: Emilia Dziubak

projekt okładki: Jan Wawrynkiewicz

wydawnictwo: Jung-Off-Ska sp. z o.o. sp.k.

nagrano w Studio Sonica

zdjęcie E.Jungowskiej: Iza Grzybowska

czas: 7 h, płyta w formacie MP3

cena: 37,99 zł

dla dzieci w wieku: 6-12 lat

Jeśli macie ochotę na więcej audiobooków Edyty Jungowskiej i wydawnictwa JungOffSka to zapraszamy tu!

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz