Nie tylko robale Mrówki ślimaki patyczaki i inne niesamowite zwierzaki

Nie tylko robale. Mrówki, ślimaki, patyczaki i inne niesamowite zwierzaki

Nie tylko robale Mrówki ślimaki patyczaki i inne niesamowite zwierzaki to nowość wydawnictwa Papilon. Zaspokoi młodych fanów owadów i innych małych stworzeń 🙂

Robali nigdy za wiele, więc z wielką radością objęliśmy ten tytuł patronatem Psotnika 🙂 Ta książka przedstawia aż jedenaście niesamowitych gatunków. Każdemu z nich poświęcono całą rozkładówkę, pełną kolorowych ilustracji i ciekawostek umieszczonych w blokach tekstów oraz w komiksowych dymkach. Znajdziecie tu niesamowite fakty, w niektóre ciężko uwierzyć 🙂 Czy wiedzieliście na przykład, że czasami, by zdobyć względy, samiec pająka daje samicy prezenty? Albo, że co czwarte zwierzę na ziemi jest żukiem, a mrówki żyją na świecie od czasów dinozaurów? To tylko przykłady, a tej książce tego typu ciekawostek znajdziecie zatrzęsienie!

W książce znajdują się informacje, które pozwolą zauważyć wyjątkowość i niepowtarzalność poszczególnych stworzonek. W bardzo ciekawy graficznie sposób, zamieszczone są owadzie rekordy, niesamowite zdolności, niepowtarzalna budowa. Nie znam dziecka, które nie fascynuje się owadami, a ewentualnie niezainteresowanych na bank zainspiruje do obserwowania małych stworzeń przy każdej nadarzającej się okazji 🙂 Lektura sprawia, że zupełnie inaczej spojrzymy na przerażające nas dotąd pająki, obrzydzające ślimaki czy męczące mrówki.

Moja córka nienawidzi ślimaków, nie jest w stanie ich dotykać i mam szczerą nadzieję, na terapeutyczny wpływ książki, trzymajcie kciuki!

Wśród opisanych stworzeń znajdują się: pszczoły, patyczaki, dżdżownice, pająki, koniki polne, ślimaki, motyle, ćmy, ważki, mrówki i żuczki.

Autorem książki jest Matt Robertson, który ma na swoim koncie sporo tytułów dla dzieci. Ta jest pierwszą w języku polskim, którą mieliśmy okazję mieć w łapkach. Więcej o artyście możecie dowiedzieć się z autorskiej strony internetowej, a teraz zobaczcie jak robakowa nowość wygląda w środku:

tytuł: Nie tylko robale Mrówki ślimaki patyczaki i inne niesamowite zwierzaki

tekst i ilustracje: Matt Robertson

tłumaczenie: Liliana Fabisińska

wydawnictwo: Papilon, 2021

objętość: 36 stron

dla dzieci w wieku: 3+

cena okładkowa: 26,90 zł

 

Jeśli macie niedosyt robaków, a zwłaszcza pszczół, to możecie zajrzeć również tu! 🙂

A jeśli chcecie zobaczyć, jak Matt Robertson sportretował naszego Psotnika, zapraszamy do Galerii sztuki tu!

Reklama

Posty powiązane

Comments (2)

Coś w sam raz dla nas 🙂 Robaczki to po dinozaurach i dzikach ulubione żywiołki 🙂

dzieci uwielbiają ten temat 🙂

Zostaw komentarz