Gry karciane dla dzieci i rodziców z rysunkami Andrzeja Mleczki

Gry karciane dla dzieci i rodziców z rysunkami Andrzeja Mleczki

Dziś chcemy Wam zaprezentować gry karciane dla dzieci i rodziców z rysunkami Andrzeja Mleczki. To gry towarzyskie dla osób w każdym wieku, idealnie nadają się dla całej rodziny lub dwójki.

Andrzej Mleczko to rysownik tak znany pokoleniu dzisiejszych rodziców, że nie trzeba przedstawiać. To prawdziwa ikona rysunku satyrycznego! Odkryłam jednak, że moje dzieci zupełnie nie rozpoznają tej charakterystycznej kreski i szukałam sposobu, by ich zapoznać ze stylem tego artysty. Gry zilustrowane przez Adrzeja Mleczko są idealne. Wśród całej gamy różnych gier wybrałam trzy, które nadają się dla graczy od szóstego roku życia, ale w górę nie ma już ograniczeń. Karty zawierają przezabawne rysunki, choć nie ma w nich absolutnie kapitalnych komiksowych dymków z komentarzem autora, ich charakter jest pełen humoru.

Ogromną zaletą gier karcianych jest to, że nie zajmują dużo miejsca, można talię łatwo zabrać w podróż lub gdziekolwiek się wybieramy. Brak planszy sprawia, że nie trzeba organizować przestrzeni do rozgrywki, kawałek ławki w parku wystarczy 😉

Każda z trzech, dziś prezentowanych, gier jest dość podobna. Każda ma na celu ćwiczenie refleksu i spostrzegawczości, jest zapakowana w poręczne tekturowe pudełko, które zawiera 59 kart i krótką instrukcję. Gry są zaprojektowane dla od dwóch do ośmiu graczy i każda z rozgrywek trwa maksymalnie kwadrans.

To szybkie, pełne śmiechu i emocji rozgrywki, które idealnie sprawdzają się u nas także jako przerywnik przy odrabianiu lekcji. Czasem dobrze jest oderwac głowę od obowiązków na 15 minut 🙂

Każda z tych gier jest bardzo starannie wydana, z dbałością o jakość każdego z elementów. W trakcie gry padają okrzyki, jest energicznie i wesoło. W każdej z nich są dość podobne zasady, różnią się scenariuszem, a różnice polegają na…

PSIA KOŚĆ!

To nic innego jak wyścig po ukochane fanty psów! Wszyscy gracze jednocześnie śledzą ścieżki labiryntów na poszczególnych kartach, a ten kto pierwszy prawidłowo wskaże odpowiedniego psa, zabiera kartę i zdobywa punkt. Wygrywa gracz, który zdobył największą liczbę punktów.

Na kartach zostało sportretowanych kilkadziesiąt psów, więc z łatwościa znajdziecie wśród nich swojego pupila 🙂 My w każdym razie mamy swoje ulubione 🙂

Rozgrywka ćwicząca spostrzegawczość i refleks w trakcie której wszyscy się śmieją i wydzierają “Psia kość”! Jest mnóstwo pozytywnych emocji!

MOTYLA NOGA!

Głównymi bohaterami tej karcianki są motyl i rudy kot. Trzeba być naprawdę szybkim, żeby jako pierwszy w grupie graczy prześledzić drogę motyla i wskazać na czym usiądzie 🙂 Jeśli ktoś zauważy, że kot złapał motyla musi zaalarmować krzycząc „Motyla noga!”. Tu wygrywa gracz, który zdobędzie największą liczbę kart, a żeby zdobyć jedną z nich należy jako pierwszy prawidlowo prześledzić trasę motyla i powiedzieć, na którym usiadł motyl. Tu sprawa jest dość skomplikowana bo trasa niekoniecznie ograniczy się do jednej karty i należy prześledzić wszystkie!

Mega zabawa dla całej rodziny, dwójki rodzeństwa czy większej grupki rówieśników 🙂

KURZA STOPA!

Jak się można domyślić…. bohaterami tej talii jest kura i cała masa robaków. Nawet jeśli robaków nie lubicie, te pokochacie od razu! 🙂

Należy pomóc kurze je złapać, bo one robią jej numery, bawiąc się z nią w ciuciubabkę 🙂 Przy tej grze krzyczy się “Kurza stopa!” i tak jak przy poprzednio opisywanych – jest mnóstwo śmiechu.

W tej grze należy jak najszybciej odnaleźć taki sam kształt robaka jak na karcie z kurą i pokazać go palcem. Wtedy zdobywa się kartę z robakiem i wygrywa gracz, który zdobędzie największą liczbę kart.

Która podoba Wam się najbardziej? Psia kość!, Motyla noga! czy Kurza stopa!??? 🙂

Ja w każdym razie polecam wszystkie gry karciane dla dzieci i rodziców z rysunkami Andrzeja Mleczki 🙂

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz