“Pszczoły” Piotr Socha

Piotr Socha Pszczoły

Można wymyślać listę top ileśtam, 10, 20, 50 najlepszych książek na świąteczny prezent.
Można… ale po co, skoro są Pszczoły Piotra Sochy. Wydana zaledwie kilka tygodni temu przez Wydawnictwo Dwie Siostry. Świeżyna. Nie mogłam doczekać się tej książki z wielu powodów. Nieprzypadkowo,  nazwisko zobowiązuje!
Książka jest powalająca, w dużym albumowym formacie, nie można się oderwać od  żadnej z 30 plansz – rozkładówek.

Nie bez przyczyny znalazła się na liście nominacji graficznych w prestiżowym konkursie Najlepsza Książka Roku 2015 organizowanym przez polską sekcję IBBY!

Pszczoły Piotr Socha

 

Pszczoły są dla ludzi w każdym wieku. Dla tych co pszczoły kochają, co namiętnie jedzą miód i dla tych co zostali kiedyś użądleni i obrazili się trochę na nie. Pszczoły są dla każdego!

 

Książka od pomysłu do realizacji powstawała ponad dwa lata na warszawskim Muranowie, przeszła kilka etapów zanim trafiła w ręce czytelników w ostatecznej formie.
Zresztą, co tu dużo pisać, zobaczcie jak wyglądały pszczoły gdy stawiały pierwsze kroki w przytulnej pracowni autora:
Pszczoły Piotr Socha
Pszczoły Piotr SochaPrawda, że się zmieniły???

Pszczoła to owad wyjątkowy, to dzięki niemu jesteśmy tu i teraz, dzięki nieświadomej pracy pszczół istnieje nasz świat. Jest to zjawisko fascynujące, ale przede wszystkim ważne…. to nie mogła być książka o muchach czy biedronkach.

Temat na książkę nie jest wydumany, wymyślony, w naturalny sposób wpisał się w twórczość autora –  Tata Piotra Sochy jest z zamiłowania pszczelarzem, autor pomagał przy pracy w pasiece, pszczoły zajmują szczególne miejsce w jego sercu i to jest widoczne, to czuć. To pewnie dlatego książka jest  zadedykowana  Rodzicom.

Nic nie jest przekombinowane, na siłę, wymęczone. Książka jest przepiękna, szczegółowe nasycone kolorami ilustracje opowiadają historię pszczelego rodu od zarania, pełna ciekawostek na temat stylu życia, historii, mnóstwo informacji jest zawartych w rysunku, a to czego nie widać można doczytać – każda tablica opatrzona jest przystępnym dla młodego czytelnika tekstem opracowanym przez doktora biologii – Wojciecha Grajkowskiego. Nie znajdziesz tam wszystkiego, co o pszczołach już wiemy, tu lektura prowokuje do dalszych poszukiwań pszczelich ciekawostek . Autor przebrnął przez morze informacji o pszczołach, czytał, oglądał, rozmawiał z naukowcami, wybrał to, co jego zdaniem najciekawsze i ułożył wyjątkową opowieść.
Pszczoły Piotr Socha
Mówię Wam -⁠ zapylajcie po Pszczoły!

Pszczoły Piotr Socha

Pszczoły Piotr SochaPszczoły Piotr Socha

tytuł: “Pszczoły”

ilustracje: Piotr Socha

tekst: Wojciech Grajkowski

wydawnictwo: Dwie Siostry, 2015

objętość: 72 strony

dla dzieci w wieku:6+

cena okładkowa: 59,90 zł

Reklama

Posty powiązane

Comments (7)

Brawo Mioda!! Świetny tekst. Gratuluję!! Kolejna pozycja na liście prezentów dla dziecka… Niekoniecznie z jakiejś okazji. Fajnie jest wiedzieć, że można spokojnie tu zaglądać i móc poznać najciekawsze propozycje,a to jest Bardzo Ważne. Czekam z niecierpliwością na kolejne wpisy.

Bardzo dziękujemy i zapraszamy, niedługo postaramy się dostarczyć coś specjalnego, zaglądajcie 😀

Bardzo fajny tekst, już nie mogę doczekać się kolejnych. Teraz z Jasiem dzięki Cioci Miodzi będziemy mogli planować listę lektur 🙂

Ola dziękuję za miłe słowa 🙂

Moi Drodzy, nawet nie wiecie jak sie cieszę, że W KOŃCU ta strona ruszyła! Teraz już nie będę musiała zasypywać Miody pytaniami co czytać, ani robić okresowych przeglądów jej biblioteczki, bo teraz to ona będzie zasypywać nas propozycjami i JA WCHODZĘ W TO W CIEMNO! Dzięki Miodzia 🙂

Wandzia, bardzo Ci dziękuję i mam nadzieję, że będziesz zaglądać i zawsze znajdziesz coś dla siebie lub chłopaków 🙂

Czytam o Pszczołach i tak się zachwycam Twoim przezwiskiem, którym tu wszyscy operują – MIODZIA, ślicznie! 🙂

Zostaw komentarz