NAJLEPSZE NOWOŚCI WYDAWNICZE DLA DZIECI – Styczeń 2018

NAJLEPSZE NOWOŚCI WYDAWNICZE DLA DZIECI – Styczeń 2018

Dziś podsumowujemy początek roku, bo działo się naprawdę dużo. Wytypowaliśmy najlepsze nowości wydawnicze dla dzieci – styczeń 2018. W naszym zestawieniu znalazły się książki, które szczególnie przypadły nam do gustu, czyli…

Bez piątej klepki

tekst: Marcin Szczygielski, ilustracje: Magda Wosik, wydawnictwo: Bajka, 2018, 312 stron, dla dzieci w wieku: 6+, cena okładkowa: 34,90 zł

To czwarta część, po “Czarownicy piętro niżej”, “Tuczarni motyli” i “Klątwie dziewiątych urodzin”, bestsellerowej serii Marcina Szczygielskiego. Po raz czwarty mamy okazję przeżyć koniec świata z niezapomnianymi bohaterami. Tym razem świat spowiła niesamowicie gęsta mgła! Tak gęsta, że jest zakaz poruszania się samochodami i autobusami. Nie widać dosłownie nic na wyciągnięcie ręki. Ludzie, by zapobiec ciągłym wypadkom przy zderzeniach, zakładają gąbkowe kombinezony, a ci, którym nie udało się nabyć tego odzieżowego bestsellera, po prostu owijają się pierzynami i poduszkami. No po prostu koniec świata!

Bardzo wciągająca lektura, pełno magii, mnóstwo dowcipu, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, no i najważniejsze, że na ostatniej stronie widnieje napis “Ciąg dalszy nastąpi” 🙂

Jeśli chcesz o książce dowiedzieć się więcej i obejrzeć ją w środku, to zapraszam tu!

NAJLEPSZE NOWOŚCI WYDAWNICZE DLA DZIECI – Styczeń 2018

Cudowny chłopak

tekst: R.J. Palacio, tłumaczenie z języka angielskiego: Maria Olejniczak-Skarsgard, wydawnictwo: Albatros, 2018

objętość: 416 stron, dla dzieci w wieku: 10+ oraz dla młodzieży i dorosłych, cena okładkowa: 35,90 zł

To niebywale lekko napisana powieść o niesamowitym chłopcu, Auguście, i jego walce o normalność dla siebie. Urodził się z wadą genetyczną, ma zdeformowaną twarz. W chwili gdy go poznajemy ma dziesięć lat, przeszedł 27 operacji, ale mimo tego wciąż nie wygląda jak zwyczajny chłopiec.

Rodzice postanowili, że ich syn, po wielu latach domowej edukacji, rozpocznie naukę w szkole. Dla całej rodziny to ogromny stres… rodzice martwią się jak nauczyciele i dzieci przyjmą chłopca, który tak bardzo wyróżnia się wyglądem. To również wielkie wyzwanie dla samego Augusta, który boi się konfrontacji ze światem rówieśniczym, nigdy nie był w normalnej szkole.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tej książce, to zapraszam tu! Jest również wersja ilustrowana, o której dowiesz się więcej klikając tu! Aktualnie można wybrać się do kina na ekranizację tej powieści i o filmie pisałam tu!

NAJLEPSZE NOWOŚCI WYDAWNICZE DLA DZIECI – Styczeń 2018

Maskarada

tekst: Lotta Olsson, ilustracje: Maria Nilsson Thore, tłumaczenie: Agnieszka Stróżyk

wydawnictwo: Zakamarki, 2018, objętość: 36 stron, dla dzieci w wieku: 3+, cena okładkowa: 34,90 zł

Piąta książka o orzesznicy i mrówkojadzie 🙂 i to bardzo karnawałowa!

Sąsiad naszych bohaterów, jeżozwierz, zaprosił wszystkich na bal przebierańców. Bardzo się napracował, żeby wszystko przygotować dla swoich gości. Mrówkojad jest zachwycony i już nie może się doczekać. Okazuje się jednak, że jego przyjaciółka orzesznica maskarad wręcz nie cierpi!

Sprawdźcie jak to się skończy… przyjaciele pójdą razem na bal czy raczej razem zostaną w domu? A może po prostu się rozdzielą, choć to do nie niepodobne?

Więcej o książce dowiesz się tu! a o pozostałych z serii tu!

NAJLEPSZE NOWOŚCI WYDAWNICZE DLA DZIECI – Styczeń 2018

BABCIE OD A DO Z oraz  DZIADKOWIE OD A DO Z

tekst i ilustracje: Raquel Diaz Reguera, tłumaczenie: Karolina Jaszecka, wydawnictwo: Debit, 2017, 82 strony każda , dla dzieci w wieku: 6+, cena okładkowa każdej: 36,90 zł

To książki poświęcone Babciom i Dziadkom, w których znajdziecie wszystkie typy Babć i Dziadków, jakie występują na ziemskim globie ? Opisane z wdziękiem i humorem, a każda opatrzona zabawnymi informacjami dodatkowymi i cudnym portretem. Czytając można zdecydować do jakiego typu należą Seniorzy, których znamy.

To książki idealne do wspólnego, głośnego czytania przez przedstawicieli kilku pokoleń 🙂 Jeśli chcesz zobaczyć je środku i dowiedzieć się o nich więcej, to zapraszam tu!

NAJLEPSZE NOWOŚCI WYDAWNICZE DLA DZIECI – Styczeń 2018

KRÓLEWNA CHOMIK. HARRIET NIEPOKONANA

tekst i ilustracje: Ursula Vernon, tłumaczenie: Barbara Łukomska, wydawnictwo: Mamania, 2018,

256 stron, do samodzielnego czytania dla dzieci w wieku 6+, cena okładkowa: 34,90 zł

To pierwsza część nowej serii, która, jak dowiadujemy się z okładki, „zmieni wszystko, co do tej pory myśleliście o królewnach, baśniach, książkach i komiksach”… i trudno się z tym nie zgodzić. Autorka, Ursula Vernon, stworzyła hybrydę tradycyjnej książki dla dzieci i komiksu.

Bardzo zabawnie napisana, traktująca tradycyjnie występujące w baśniach królewny z przymrużeniem oka. Książka łamiąca stereotypy i zachęcająca do samodzielnej lektury. Główną bohaterką tej książki jest zupełnie niesztampowa królewna Harietta, która jest CHOMIKIEM!

NAJLEPSZE NOWOŚCI WYDAWNICZE DLA DZIECI – Styczeń 2018

KIEDYŚ

tekst: Alison McGhee, ilustracje: Peter H. Reynolds, tłumaczenie: Iwona Mączka, wydawnictwo: Mamania, 2018, 48 stron, dla wszystkich – szczególnie dla MAM, cena okładkowa: 29,90 zł

Niezwykle wzruszająca opowieść o miłości matki do córki. Bardzo oszczędna w słowach i w sferze graficznej, niesamowicie mocno oddziałuje i wyciśnie łzy wzruszenia z każdego, nawet najmniej wrażliwego czytelnika. W prosty sposób ukazuje upływ czasu, przemijanie i trwałość macierzyńskich uczuć do dzieci. Cudnie zilustrowana, nie wolno przegapić 🙂

NAJLEPSZE NOWOŚCI WYDAWNICZE DLA DZIECI – Styczeń 2018

SERAFINA I ZMIENNOKSZTAŁTNY KOSTUR

tekst: Robert Beatty, tłumaczenie: Jowita Maksymowicz-Hamann, wydawnictwo: Mamania, 2018

384 strony, dla dzieci i młodzieży: 9+, cena okładkowa: 39,90 zł

Druga część bestsellerowej trylogii o Serafinie, rozgrywająca się w mrocznej posiadłości Biltmore.

Serafina nie pasuje do świata, w którym przyszło jej żyć… Wokół dzieje się coś dziwnego. Coś, co może zagrozić wszystkim. Dziewczynie ponownie przyjdzie walczyć z tajemnymi mocami i zmierzyć się z przeznaczeniem, które od zawsze na nią czekało.

Kto okaże się przyjacielem, a kto wrogiem?

Na to pytanie wkrótce będziemy znali odpowiedź, bo jesteśmy w trakcie lektury i na pewno zaprezentujemy Wam tę książkę w pełnej krasie niebawem 🙂

NAJLEPSZE NOWOŚCI WYDAWNICZE DLA DZIECI – Styczeń 2018

Co myślicie? 🙂 Która nowość styczniowa najbardziej Wam się podoba?

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz