Pan Kudłaty i Cztery Łapy – Iwona Czarkowska

Pan Kudłaty i Cztery Łapy - Iwona Czarkowska

Przedstawiamy nowość dla dzieci w wieku przedszkolnym od wydawnictwa Papilon. To “Pan Kudłaty i Cztery Łapy” Iwony Czarkowskiej. W skrócie to opowieść o tym, że nie wszystko jest takie, jak się wydaje… o uprzedzeniach i mylnych pozorach ze szczęśliwym zakończeniem 🙂

Klara i Paweł Stokrotka mieszkają w przytulnym domku z ogródkiem. Mają dzieci i mnóstwo zwierząt. Opiekują się bezpańskimi psami i kotami, które bez ich pomocy mogłyby żyć jedynie w schroniskowej klatce. Ich dom przepełniony jest rodzinnym ciepłem, empatią, atmosferą wsparcia i cudownych relacji. Stokrotkowie utrzymują bliskie relacje z sąsiadem, często urządzają ogrodowe przyjęcia, na których wszyscy są mile widziani, ludzie i zwierzęta.

Cała rodzina z ciekawością przygląda się budowie wielkiego domu, który powstaje tuż za ich płotem. Są podekscytowani zmianą… będą mieli sąsiadów! Być może z mnóstwem dzieci i pupili!

Niestety rzeczywistość okazuje sie mniej radosna. Po zakończeniu robót do wielkiej willi wprowadza się pochmurny jegomość, a wszelkie próby nawiązania z nim serdecznej relacji kończą się porażką. Sąsiad, Arnold Kudłaty, jest ewidentnie samotnikiem, a w dodatku niecierpiącym zwierząt.

W książce opowieść o perypetiach bohaterów, przeplata się z historią, którą mama czyta wieczorami dzieciom. To bajka o pewnym trollu, który ukrywa się przed wszelkim towarzystwem, w obawie przed nieznajomymi. Dawno temu otrzymał od dziadka w spadku pudełko z wielkim skarbem. Niestety kluczyk do skrzynki zgubił się, a troll nie pamięta co jest w środku. Żyje jednak w przekonaniu, że jest to coś niezwykle cennego. Mieszka sam w starej chatce w środku lasu, nikomu nie otwiera drzwi, a każdą próbę nawiązania z nim kontaktu, traktuje jak próbę podstępu by ukraść mu skarb.

Historia trolla z wieczornej bajki i ta sąsiada, zaskakująco łączą się, dzieci znajdują analogie… Nie powiem Wam, co z tego wyniknie. Nie chcę psuć Wam zabawy przy lekturze, ale zapewniam, że… książka nauczy czytelnika, jak bardzo pozory mogą mylić, jak często oceniamy innych, zupełnie się myląc… lektura przekonuje, że warto zawsze dawać szansę, bo nie wszystko jest takie, jak się wydaje 🙂

Książka “Pan Kudłaty i Cztery Łapy” Iwony Czarkowskiej jest laureatem V Jubileuszowego Konkursu im Astrid Lindgren. W kategorii do 6 lat otrzymała III miejsce! Aby dowiedzieć się więcej o Konkursie oraz pozostałych Laureatach, kliknij tu!

 

tytuł: Pan Kudłaty i Cztery Łapy

tekst: Iwona Czarkowska

ilustracje: Monika Rejkowska

wydawnictwo: Papilon, 2020

objętość: 96 stron

dla dzieci w wieku: do 6 lat

cena okładkowa: 36,90 zł

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz