Feralne urodziny ze Skarpetką – Benjamin Chaud

Feralne urodziny ze Skarpetką - Benjamin Chaud

Mieliście kiedyś żenującą sytuację w towarzystwie i chcieliście zapaść się pod ziemię? Jeśli coś w tym stylu zdarzyło wam się choć raz w życiu, dobrze zrozumiecie emocje, jakie targają głównym bohaterem tej historii. 

Chłopiec został zaproszony na urodziny do Julii, swojej ukochanej. Samodzielnie przygotowuje dla niej prezent, pakuje go w pudełko w kształcie serca – wszystko po to, by dziewczynka od razu się w nim zakochała.

Żeby jeszcze bardziej wzmocnić wrażenie, przebiera się za królika, a swojego pupila, królika rasy baran, przebiera za siebie – jest pewien, że Julia będzie się śmiała z doskonałego żartu.

Gdy główny bohater staje w drzwiach mieszkania Julii, czeka go ogromny zawód… myślał, że będzie jedynym gościem, a tymczasem jest tu mnóstwo innych dzieci… i nikt nie jest przebrany. Wszyscy zerkają na niego zdziwieni. Potem jest już tylko gorzej… chłopaka spotyka seria niefortunnych wypadków. Skompromitowany postanawia uciec i ukryć się przed wszystkimi.

Koniecznie przeczytajcie tę, pełną ciepła, historię z dziećmi. Jestem pewna, że dzięki niej łatwiej im będzie znieść towarzską wpadkę, jeśli się kiedyś zdarzy… bo przecież każdy, prędzej czy później, ma takową na koncie 🙂

“Feralne urodziny ze Skarpetką” to druga część serii, po “Żegnaj Skarpetko”. Duży format, wielkie ilustracje i pouczająca, uniwersalna historia. Cudo 😀

Autorem tej książki jest Benjamin Chaud, którego znacie dzięki takim niezapomnianym książkom jak serii o filozofującym słoniu Pomelo czy “Duchu w butelce“!

tytuł: “Feralne urodziny ze Skarpetką”

tekst i ilustracje: Benjanim Chaud

tłumaczenie z języka francuskiego: Katarzyna Skalska

wydawnictwo: Zakamarki, 2017

objętość: 36 stron

dla dzieci w wieku: 3+

cena okładkowa: 34,90 zł

KUP TERAZ U PSOTNIKA ZA 26 zł

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz