Miesiączka. Chcę wiedzieć! Pierwszy przewodnik każdej dziewczyny

Miesiączka. Chcę wiedzieć! Pierwszy przewodnik każdej dziewczyny

Miesiączka. Chcę wiedzieć! Pierwszy przewodnik każdej dziewczyny to nowość w katalogu wydawnictwa Debit i must have każdej dziewczynki w wieku 10+.

Czy to możliwe, że dla wielu ludzi miesiączka to nadal temat tabu? Ciężko w to uwierzyć, przecież to sprawa, który dotyczy każdej dojrzewającej kobiety, niezależnie od tego, czy się na to czeka, czy nie. Nadejście pierwszej miesiączki to ważne wydarzenie w życiu każdej dziewczynki. To wielka zmiana, która wywołuje niepokój, niepewność, strach, a przecież można się na to przygotować, by poczuć komfort i radość z nadchodzącego przeobrażenia w kobietę.

Książka Miesiączka. Chcę wiedzieć! Pierwszy przewodnik każdej dziewczyny to wnikliwy, rzeczowy, wyczerpujący i merytoryczny podręcznik, nad którym pracował szereg osób zajmujących się zawodowo tematem miesiączki i dojrzewania, włącznie z lekarką ginekologii Magdaleną Włodarską, która udzieliła konsultacji ginekologicznej polskiej wersji językowej przewodnika.

Nie przeszkadza to jednak w tym, że książka jest napisana z humorem, a Autorki zwróciły uwagę na to, by mówić o miesiączce nie tylko fachowo, ale też delikatnie i czule, tak by czytelniczki poczuły się bezpiecznie po lekturze.

Przewodnikiem po tym miesiączkowym kompendium wiedzy jest pełna uroku macica, którą spotkacie na każdej niemal rozkładówce. To aż 160 stron pełnych informacji, a w spisie treści znajdziecie: Dlaczego pierwsza miesiączka jest tak ważna?, Jak zbudowane są Twoje narządy płciowe? Cykl miesiączkowy? W jaki sposób cykl menstruacyjny Cię zmieni? Jaka tak naprawdę jest miesiączka? Czy miesiączka może być przyjemna? Jak dbać o komfort i higienę podczas miesiączki? Co to jest płodność? Pierwsza miesiączka nie przychodzi z zaskoczenia.

Na końcu znajduje się rozdział z miejscem na notatki. To Minipamiętnik Twojego dojrzewania. Brawo dla wydawcy za niepowlekany piękny papier! Dzięki temu bez problemu można wypełniać go ołówkiem, długopisem czy kredką.

Miesiączka. Chcę wiedzieć! Pierwszy przewodnik każdej dziewczyny powinna znaleźć się w biblioteczce każdej dziewczynki. To ten typ książki, której nie da się przeczytać na raz i odłożyć na półkę w zapomnienie. Wraz z nadchodzącymi kolejnymi zmianami w dojrzewającej młodej kobiecie, pojawiają się nowe pytania i potrzeba konsultacji. Jestem pewna, że moja córka, będzie wracać do tej lektury wiele razy, choć już od kilku dni magluje ją, w towarzystwie zaciekawionego brata, wzdłuż i wszerz 🙂

Oprócz merytorycznych informacji w przewodniku znajdują się też propozycje ćwiczeń i aktywności, które pomogą lepiej poznać siebie albo wpłynąć na poprawę formy czy nastroju.

Ślicznie wydana, uroczo zilustrowana, mądra… taka jest ta nowość! Zobaczcie:

tytuł: Miesiączka. Chcę wiedzieć! Pierwszy przewodnik każdej dziewczyny

tekst: Anna Salvia

ilustracje: Cristina Torron

konsultacja ginekologiczna: lek. Magdalena Włodarska

tłumaczenie: Patrycja Zarawska

wydawnictwo: Debit, 2021

objętość: 160 stron

dla dzieci w wieku: 10+

cena okładkowa: 29,90 zł

 

Jeśli macie ochotę na więcej książek o dojrzewaniu, to zapraszamy tu!

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz