Symfonia zwierząt – książka z muzyką Dana Browna

Symfonia zwierząt - książka z muzyką Dana Browna

Właśnie na polskim rynku, dzięki staraniom wydawnictwa Debit, ukazała się “Symfonia zwierząt” – książka z muzyką Dana Browna. Tak! Tego samego Dana Browna, który jest autorem między innymi międzynarodowego bestsellera Kod Leonarda da Vinci! Tym razem amerykański pisarz postanowił spróbowac swoich sił w literaturze dziecięcej i sami oceńcie efekty 🙂

“Symfonia zwierząt” to bardzo okazały, kolorowy i bogato zilustrowany, zbiór wierszowanych tekstów dla najmłodszych. Tematami przewodnim książki są oczywiście tytułowe zwierzęta i ich życiowe mądrości, instrumenty oraz muzyka skomponowana przez Autora, a wykonana z rozmachem przez Zagreb Festival Orchestra.

Przewodnikiem po książce jest Maestro Mysz, który zabiera swych Czytelników, a tym przypadku, również Słuchaczy, w podróż. Wspólnie odwiedzają dżunglę, lasy i jeziora, a nawet dna oceanu, by posłuchać różnych zwierząt z całego świata. Okazuje się, że każde z nich, ma do przekazania ważną radę… by nie poddawać się przy niepowodzeniu, by wsłuchiwać się w odgłosy przyrody, by czasem dać sobie czas na odpoczynek i regenerację i wiele innych.

Tekst z języka angielskiego przełożył Michał Rusinek.

Każda rozkładówka to jedna wielka ilustracja, w którą wkomponowany jest tekst. Baczny obserwator zauważy jednak, że na kolorowych obrazach zostały rozrzucone litery. Postają z nich nazwy instrumentów, które wzięły udział w wykonaniu muzyki przez orkiestrę 🙂 Ciekawe czy uda Wam się wszydtkie rozszyfrować, bo zapewniam, że nie jest to zbyt proste!

Wraz z książką powstała darmowa aplikacja, którą każdy może zainstalować na telefonie. Po skierowaniu kamery na dowolną ilustrację w książce, uruchamia się nagranie utworu skomponowanego do tego konkretnego fragmentu książki. Można czytać wiersze na głos, mając w tle muzykę, lub odsłuchiwać jej po przeczytanym wierszu. Każdy z utworów idealnie oddaje charakter poszczegółnych zwierzęcych postaci 🙂

Tak jak wspomniałam na początku…. muzykę skomponował Dan Brown, a wykonanie zawdzięczamy Zagreb Festival Orchestra.

tytuł: Symfonia zwierząt

tekst:: Dan Brown

ilustracje: Susan Batori

muzyka: Dan Brown

tłumaczenie: Michał Rusinek

wydawnictwo: Debit, 2020

objętość: 48 stron

dla dzieci w wieku: 3+

cena okładkowa: 49,90 zł

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz