Nowa seria dla nastolatków “Dwór” Évelyne Brisou-Pellen

"Dwór" Évelyne Brisou-Pellen

Dziś nowość od wydawnictwa Widnokrąg! Zupełnie inna niż dotychczasowe pozycje w ich katalogu.

“Liam i mapa wieczności” to pierwszy tom serii “Dwór”. To skierowana do młodszej młodzieży powieść  o charakterze fantastyczno-kryminalnym, autorstwa Évelyne Brisou-Pellen.

Nie mogę zdradzić zbyt dużo z fabuły, nie chcę zepsuć Wam zabawy, zdradzę jedynie początek…

Piętnastoletni Liam, po długiej i wyczerpującej chorobie, trafia do sanatorium. Nowe miejsce nie wzbudza jego zaufania… podobnie jak obsługa i pozostali kuracjusze -jest dziwne, tajemnicze i trochę straszne! Z piwnic dochodzą przytłumione dźwięki, w korytarzach są tajemnicze pomieszczenia, a na każdy posiłek serwują mu zaskakujące menu. Coś tu nie gra, tylko co?

Chłopak zawsze marzył o tym, żeby zostać detektywem. Postanawia odkryć tajemnicę dworu i wyjaśnić, gdzie tak naprawdę trafił!

Autorka specjalizuje się w literaturze dla nastolatków i jej książki cieszą się ogromną popularnością w ojczyźnie pisarki, Francji. Évelyne Brisou-Pellen ma na swoim koncie przepastną listę tytułów. “Liam i mapa wieczności” to pozycja, która otwiera bardzo pokaźną, bestsellerową we Francji, serię. Tam ukazał się już, liczący 6 tomów, pierwszy sezon “Dworu” i 3 części sezonu drugiego. Mam nadzieję, że przyjmie się też w Polsce!

To powieść grozy, z dreszczykiem, a momentami – DRESZCZEM. We Francji polecana od dziewiątego roku życia, ale u nas, ze względu na różnice kulturowe, od dwunastego.

Historyczne zainteresowania autorki są tu bardzo widoczne. Znajdziecie tu mnóstwo odniesień kulturowych i historycznych. Wiele postaci występujących w książce zostało zainspirowanych prawdziwymi osobami. Dzięki temu książka może zainspirować czytelnika do dalszych poszukiwań i zainteresować niesamowitą dziedziną, jaką jest historia.

Polecam, jeśli naprawdę lubicie się bać! 🙂

"Dwór" Évelyne Brisou-PellenDrugi tom pod tytułem “Clea i wrota do świata duchów” zaprezentowaliśmy tu!

 

tytuł: “Liam i mapa wieczności” tom 1 serii “Dwór”

tekst: Évelyne Brisou-Pellen

przekład z języka francuskiego: Przemysław Szczur

wydawnictwo: Widnokrąg, 2017

okładka: Marcin Surma

objętość: 352 strony

dla dzieci w wieku: 12+

cena okładkowa: 39 zł

KUP TERAZ U PSOTNIKA ZA 29 zł

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz