“Puk, puk, jest tam kto? W brzuchu naszej mamy”

Puk, puk, jest tam kto? W brzuchu naszej mamy

Nowość wydawnictwa Mamania “Puk, puk, jest tam kto? W brzuchu naszej mamy” to idealna lektura, gdy dziecko oczekuje rodzeństwa 🙂

Jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu każdej rodziny jest przyjście na świat potomka. Wszyscy, niezależnie od wieku, przeżywają to na swój sposób. Dla każdego dziecka, a zwłaszcza jedynaka, to również kluczowy moment. Przecież czeka go życiowa rewolucja i warto go na młodszą siostrę lub brata przygotować. Rodzice nie zawsze wiedzą jak poradzić sobie z tym wyzwaniem.

Aby dobrze przygotować dziecko na pojawienie się rodzeństwa, nie należy zwlekać z informowaniem najmłodszego członka rodziny o zmianie, jaka go czeka. Tak samo jak każdy dorosły człowiek, ono też potrzebuje czasu, żeby się przygotować i oswoić z nową sytuacją. Prezentowana dziś książka to ciepła, urocza opowieść o oczekiwaniu małej dziewczynki na siostrę od wczesnego etapu ciąży, gdy mama ma prawie “normalny” obwód w pasie, a dzidziuś w środku jest bardzo malutki.

Na każdej rozkładówce po lewej stronie jest stopniowo coraz większy brzuch mamy z profilu, a na nim okienko, do którego można zajrzeć i podpatrzeć maluszka. Dziecko w brzuchu ze strony na stronę jest coraz większe i robi coraz ciekawsze rzeczy. Po prawej stronie rozkładówki jest przedstawiona starsza oczekująca siostra. Czytelnik obserwuje jej rosnącą ekscytację, starania i budzącą się siostrzana miłość.

Ważne jest żeby ze starszym dzieckiem rozmawiać, tłumaczyć jakie czekają go nowości, a ta pozycja może być pozytywnym dopełnieniem tych rozmów.

Książka jest graficznie bardzo atrakcyjna, bo oprócz ślicznych, dość prostych ilustracji w kilku zaledwie kolorach, jest w dużym formacie, posiada pokaźny otwór w okładce, sztywne (nie kartonowe) strony odporne na częste przekładanie i mnóstwo okienek do zaglądania.

Puk, puk, jest tam kto? W brzuchu naszej mamy

Puk, puk, jest tam kto? W brzuchu naszej mamy

Puk, puk, jest tam kto? W brzuchu naszej mamy

Na każdej rozkładówce znajdziemy okienko na brzuchu mamy. Czasem to prostokąt, czasem serce… każde jest innego kształtu i koloru i z każdą stroną jest coraz większe, wraz z zajmującym coraz większą przestrzeń brzuszkiem 🙂

Puk, puk, jest tam kto? W brzuchu naszej mamy

Idealna książka gdy dziecko oczekuje rodzeństwa! Polecam 🙂

a jeśli szukacie pozycji o podobnej tematyce, ale dla starszych odbiorców (10+), to polecam “Sprzedam mamę” Care Santos z wydawnictwa Tatarak:)


tytuł: “Puk, puk, jest tam kto? W brzuchu naszej mamy”

tekst: Jo Witek

ilustracje: Christine Roussey

przekład: Anna Rosiak

wydawnictwo: Mamania, 2017

objętość: 36 stron

dla dzieci w wieku: 3+

cena okładkowa: 49,90 zł

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz