“O Mikołaju, który zgubił prezenty” Danuta Parlak

O Mikołaju, który zgubił prezenty

Znaleźliśmy ją pod choinką…. świąteczna nowość “O Mikołaju, który zgubił prezenty”. Mądry tekst Danuty Parlak, z wykształcenia psychologa oraz nietuzinkowe ilustracje Joanny Bartosik.

To prosta historia, do przeczytania w jeden wieczór; dla kilkuletnich dzieci; z mądrym morałem, bardzo czytelnym nawet dla przedszkolaka, nawiązującym do dzisiejszego konsumpcyjnego świata.

Ta sympatyczna historia zaczyna się gdy w radosnym oczekiwaniu na święta, wszyscy skrycie piszą listy do świętego Mikołaja. Każdy chce dostać coś wymarzonego. Mikołaj po otrzymaniu listów od wszystkich,  przygotowuje prezenty, skrupulatnie spełniając marzenia każdego po kolei, a następnie, kiedy wszystko jest już gotowe, prezenty gubi. Dla Miokołaja to ogromny stres, biedak rozpacza i wstydzi się, czuje się totalnie bezradny.

Bohaterowie książki początkowo są załamani nowiną o tym, zdaje się, że w tym roku świąt nie będzie…na szczęście znajdują rozwiązanie tej trudnej sytuacji, sami robią prezenty, próbują każdemu dać to, o czym marzył. Zauważają, że to bardzo trudne zadanie. Gdy jednak udaje im się je zrealizować, odczuwają wielką satysfakcję. Odkrywają, że dużo przyjemniej jest dawać niż brać! Ich jedynym marzeniem jest, żeby Mikołaj spędził z nimi kilka świątecznych chwil, żeby był…to jego obecność jest najcenniejszym podarkiem dla wszystkich.

O Mikołaju, który zgubił prezenty

O Mikołaju, który zgubił prezenty

tytuł: “O Mikołaju, który zgubił prezenty”

tekst: Danuta Parlak

ilustracje: Joanna Bartosik

wydawnictwo: Widnokrąg, 2015

objętość: 54 strony

dla dzieci w wieku: 5+

cena okładkowa: 32 zł

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz