Sekretne życie smarków – książka popularnonaukowa o katarze

Sekretne życie smarków - książka popularnonaukowa o katarze

“Sekretne życie smarków” to nowa książka popularnonaukowa dla dzieci o katarze. Zabawna, z dystansem i poruszająca temat, który dotyczy absolutnie wszystkich. Ukazała się na polskim rynku dzięki wydawnictwu Debit.

Książka jest rekomendowana na wiek 4+, ale zapewniam, że spodoba się też starszym dzieciom. Czy wiecie na przykład, że człowiek kicha średnio aż czterysta razy w ciągu roku?!? Albo, że człowiek połyka dziennie prawie litr smarków??? Tego i wielu innych ciekawostek dowiecie się z tej książki. Może czasami obrzydliwe, ale są z nami przez całe życie, czemu więc nie dowiedzieć się o nich więcej!? 🙂

Zielony, uśmiechnięty ludzik, który jest smarkiem, opowiada czytelnikowi o sobie, swoim życiu i o krewnych, którzy uwielbiają towarzyszyć dzieciom w codziennych zajęciach. Za pomocą przekrojowych ilustracji, przepełnionych humorem, czytelnik może zajrzeć do wnętrza ludzkiego organizmu i zobaczyć na własne oczy, co tak naprawdę robią smarki. Można również zajrzeć do ich domu w zatoce szczękowej i dowiedzieć się, gdzie dokładnie sie ona znajduje.

W książce znajdziecie wiele informacji i praktycznych porad. Jedna rozkładówka jest zadedykowana kolorom wydzieliny z nosa i ich znaczeniom, inna rozbiera smarka na czynniki pierwsze i zdradza skład kataru, kolejna tłumaczy jak zwierzęta radzą sobie z zasmarkanymi nosami, skoro nie używają chusteczek.

Mottem ksiązki może być stwierdzenie, że tak naprawdę smarki są superbohaterami. Okazuje się, że są bardzo potrzebne. Spełniają ważną rolę w walce z infekcjami.

To lektura idealnie spełniająca kryterium nauki przez zabawę. Mnóstwo wiedzy związanej nie tylko z katarem, ale również z budową ciała. Bardzo bogato zilustrowana i pobudzająca wyobraźnię. Aby pobudzić logiczne myślenie i dociekliwość na jednej z ostatnich rozkładówek umieszczono quiz zatytułowany Prawda czy fałsz? Można tam sprawdzić swoją wiedzę i zweryfikować odpowiedzi. Niektóre są naprawdę zaskakujące, ale nie chcę Wam zdradzać zbyt dużo, by nie posuć zabawy 🙂

Ślicznie wydana, na niepowlekanym, nieco szorstkim papierze, idealnie sprawdzi się również jako prezent.

Polecam “Sekretne życie smarków”! Ta książka to gwarancja dobrze spędzonego czasu 🙂

tytuł: Sekretne życie smarków

tekst i ilustracje: Mariona Tolosa Sistere

tłumaczenie: Karolina Jaszecka

wydawnictwo: Debit, 2019

objętość: 24 strony

dla dzieci w wieku: 3+

cena okładkowa: 29,90 zł

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz