Głodomorek – rymowana nowość Doroty Gellner

Głodomorek - rymowana nowość Doroty Gellner

Głodomorek – rymowana nowość Doroty Gellner, będzie miała swoją oficjalną premierę za tydzień, ale my już meliśmy okazję nie tylko jej spróbować, ale nawet połknąć w całości.

To zbiór, wierszowanych oczywiście, historyjek o niebywałym Głodomorku. Jego apetyt jest niesamowity. Zobaczcie, już sie dobiera do liter na okładce! Chłopak zjada wszystko, jak chociażby worek jabłek niemalże z workiem czy chleb w całości, bez krojenia na kromki, bo przecież nie ma ości. I przez to obżarstwo, wpada nie raz w tarapaty!

Przeczytajcie całość koniecznie, żeby dowiedzieć się, jak skończy się ta hisotria. Powiem tylko, że morał jest taki, że jeść należy z umiarem… więc “Głodomorek” oprócz tego, że da wielką przyjemność wszystkim czytającycym, może dać do myślenia zarówno podjadającym za dużo, jak i niejadkom 🙂

Lekkość rymów, zabawa słowem, poczucie humoru, celne spostrzeżenia i szczypta absurdu to te elementy książek (czy raczej tekstów) Doroty Gellner, które sprawiają, że są absolutnie wyjątkowe. Niezależnie od wieku, czytelnik uśmiecha się do książki. Tak samo jest z Głodomorkiem.

Książka jest bardzo bogato zilustrowana przez jednego z najukochańszych ilustratorów wydawnictwa Bajka! Piotr Rychel stworzył portrety postaci w charakterystyczny i niezapomniany sposób. Sprawił, że rysunki dają wrażenie trójwymiaru i po prostu wystają z kartek 🙂 Szczególnie niesamowite są włosy i sierść u zwierząt, aż się chce włożyć palce w bujną brodę wujka albo pogłaskać psa Azorka.

tytuł: Głodomorek

tekst: Dorota Gellner

ilustracje: Piotr Rychel

wydawnictwo: Bajka, 2019

objętość: 32 strony

cena okładkowa: 29,90 zł

dla dzieci w wieku: 3+

Którą książkę Doroty Gellenr lubicie najbardziej? Wiele z nich opisaliśmy w Strefie Psotnika… szukajcie w lupce, jeśli jeszcze wszystkich nie znacie 🙂

a rozmowę Psotnika z Autorką, o życiu i twórczości, możecie przeczytać tu!

Reklama

Posty powiązane

Comments (1)

U nas od dłuższego czasu hitem jest wierszyk Portrety 🙂 czytamy prawie codziennie!
Głodomorka koniecznie musimy przeczytać, zapowiada się bardzo apetycznie 😀
Dziś podejrzałam na stronie wydawnictwa kolejną nowość Pani Gellner pt.: “Historia zwierzaka z wieszaka” i już się nie mogę doczekać!!
https://bajkizbajki.pl/ksiazki/Historia-zwierzaka-z-wieszaka

Zostaw komentarz