Sto porad dla kłamczuchów – powieść dla dzieci o miłości, przygodach i kłamstwach

Sto porad dla kłamczuchów - powieść dla dzieci o miłości, przygodach i kłamstwach

Pamiętacie Rolfa, który z toalety w swoim pokoju obserwował sklepik? Właśnie ukazała się w Polsce, druga z trzech, książka Evy Susso i Benjamina Chauda o miłosnych (i nie tylko) perypetiach chłopaka. Sto porad dla kłamczuchów – powieść dla dzieci o miłości, przygodach i kłamstwach od wydawnictwa Zakamarki.

Rolf to chłopak, który mieszka w centrum Paryża z siostrą, rodzicami, babcią i psem. Rodzina jest bardzo zamożna, a ich dom to istny pałac. Każde z dzieci ma, na przykład, oddzielny pokój ze swoją własną łazienką. To właśnie prywatna toaleta Rolfa jest jego ulubionym miejscem w domu. Tam czyta ukochane książki, a również prowadzi obserwacje. Okno toalety Rolfa wychodzi na tłumną ulicę przy której mieści się zieleniak prowadzony przez pana Ahmeda. Ale oczywiście nie z Jego powodu, ani z powodu owoców i warzyw, Rolf spędza czas na obserwowaniu przez lunetę sklepu. Pan Ahmed ma córkę, która często mu pomaga w pracy. To Ofelia, którą Rolf darzy wyjątkowym uczuciem i uważa za najpiękniejsza dziewczyne na świecie. Marzy, by z nią porozmawiać i jej zaimponować, lub choć rozśmieszyć odrobinę. Nie jest to jednak prosta sprawa, nieśmiałość go rozkłada na łopatki. 

Rolf oprócz czytania książek, uwielbia przenosić się do krainy wyobraźni. W swoich marzeniach jest superbohaterem, który ratuje Ofelię z najgorszych sytuacji… ona go uwielbia i podziwia.

Jeśli znacie pierwszą książkę o Rolfie zatytułowaną “Sto porad dla nieśmiałych“, domyślacie się, że tytuł nowości jest związany z nową lekturą chłopaka. Tak! Teraz bohater jest zafascynowany poradnikiem “Sto porad dla kłamczuchów”, z której dowiaduje się o rodzajach kłamst i krętactw oraz o sposobach ich używania w życiu.

Książka została przygotowana w taki sposób, że idealnie nadaje się jako lektura dla dzieci, które dopiero szlifują umiejętność czytania. Spora czcionka, matowy papier, duże odstępy pomiędzy linijkami tekstu, czarno-białe ilustracje, a co najważniejsze – wciągająca fabuła. Czytelnik nawet nie zauważy, że kolejne strony książki są przeczytane 🙂 Miłość, problemy z rówieśnikami w szkole, kłótnie z siostrą, babcia, która mało pamięta i ciągle są z nią jakies problemy. MNÓSTWO humoru, zarówno w tekście, jak i w mistrzowskich ilustracjach Benjamina Chauda. POLECAM!

tytuł: Sto porad dla kłamczuchów

tekst: Eva Susso

ilustracje: Benjamin Chaud

tłumaczenie: Marta Wallin

wydawnictwo: Zakamarki, 2019

objętość: 108 stron

dla dzieci w wieku: 6+

cena okładkowa: 24,90 zł

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz