Ogrzyca i dzieci magiczna powieść o walce dobra ze złem

Dziś mamy dla Was coś absolutnie wyjątkowego z katalogu Wydawnictwa Literackiego. Ogrzyca i dzieci magiczna powieść o walce dobra ze złem!

To najnowsza, wydana na jesieni, książka Kelly Barnhill, autorki, którą mogliście już, tak jak my, pokochać za poprzednie tytuły, a zwłaszcza za sprzedaną w przeszło milionie egzemplarzy “Dziewczynkę, która wypiła księżyc”.

Wystarczy spojrzeć na okładkę Ogrzycy i dzieci z ilustracją Yuty Onody, by poczuć, że w środku czeka na czytelnika wybitna uczta! Jeśli znacie kogoś głodnego lektury, w wieku od dziesiątego do setnego oku życia, nie wahajcie się, to będzie strzał w dziesiątkę.

Rzecz dzieje się w sielankowym miasteczku Wodogłaźnie, w którym spokój i szczęście mieszkańców zakłócił pożar. Ogień pochłonął wiele, zniszczył nie tylko budynki – domy, sklepy,  bibliotekę ale rozpoczął również lawinę nieszczęść. W konsekwencji wystraszeni ludzie zamknęli swoje drzwi i serca. Przestali zauważać słabszych i potrzebujących. Czy uda im się przezwyciężyć panoszące się zło, manipulujące ich umysłami.. odróżnić je od dobra?

Amerykańska pisarka dla młodych czytelników, Kelly Barnhill, po raz kolejny udowodniła, że ma niezwykły dar. Potrafi przenieść czytelnika w baśniowy, magiczny świat, wciągnąć bez reszty i poruszyć do głębi, a co chyba najtrudniejsze… przekazać ważny komunikat. Ogrzyca i dzieci to wzruszająca do łez opowieść o tym, że nie wszystko jest takie, na jakie wygląda na pierwszy rzut oka, że nie można kierować się pozorami, oceniać po wyglądzie i zawsze trzeba mieć nadzieję, bo przecież to ona umiera ostatnia…

Ogrzyca i dzieci magiczna powieść o walce dobra ze złem jest po prostu świetna 🙂 Zazdroszczę tym, którzy tę czytelniczą przygodę mają jeszcze przed sobą 🙂

tytuł: Ogrzyca i dzieci

tekst: Kelly Barnhill

tłumaczenie: Łukasz Małecki

wydawnictwo: Literackie, 2022

objętość: 440 stron

cena okładkowa: 48 zł

dla nastolatków: 10+

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz