KOSTEK na wakacjach – książka dla początkującego czytelnika na wakacje

KOSTEK na wakacjach - książka dla początkującego czytelnika na wakacje

Cykl małych książek o przygodach Kostka pokazywaliśmy już w Strefie Psotnika. To jedna z najsympatyczniejszych serii, które idealnie sprawdzają się dla początkującego czytelnika. Właśnie ukazała się czwarta część, idealna na lato… to “Kostek na wakacjach”.

Tytułowy bohater to zabawny mały, grubiutki piesek, któremu przytrafiją się niesamowite przygody. To bardzo niezwyczajny pies, którego poznacie z daleka – ma porządnie wyglansowane buty, beret na głowie oraz nosi słodką bluzeczkę.

Mieszka w domu ze swoimi właścicielami… albo raczej opiekunami, a jego największym przyjacielem i towarzyszem jest Pan Piętka – stara skarpetka. Dzięki tym książkom możemy zobaczyć co pieski robią, gdy ludzie idą do pracy i szkoły – bo gdy każdego ranka Państwo Wyglansowani opuszczają dom, zaczyna się prawdziwa zabawa ?

Tym razem bohaterowie wybierają się na wakacje, a ponieważ robią to po raz pierwszy w życiu, instynktownie pakują do walizki rzeczy, które wydają im się interesujące. Oprócz kremu do opalania i majteczek, w ich bagażu nie mogło zabraknąć abażutu od lampy, taśmy klejącej czy opakowania bitej śmietany. Jeszcze kilka lekko wymiętych kanapek i… w drogę!

Postanawiają pojechać nad morze… w końcu to się chyba często robi na wakacjach. I pomysł ich nie zawiódł, na miejscu okazuje się, że jest lepiej niż sobie wyobrażali. Karmili rekina, dołączyli do piratów, szukali skarbów z mapą…. zresztą przeczytajcie sami 😀

Seria o Kostku nadaje się do głośnego wspólnego czytania już z dziećmi w wieku 3+, ale u nas sprawdza się jako ulubiona lektura do samodzielnego czytania. Tekstu jest niewiele, sporo ilustracji, a styl naprawdę lekki.

tytuł: Kostek na wakacjach

tekst i ilustracje: Alex T. Smith

wydawnictwo: Debit, 2018

objętość: 96 stron

dla dzieci w wieku: 3+

cena okładkowa: 16,90 zł

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz