Październikowe nowości wydawnictwa Dwie Siostry

Październikowe nowości wydawnictwa Dwie Siostry, blog o książkach dla dzieci

Dziś prezentujemy październikowe nowości wydawnictwa Dwie Siostry, które tym razem zadbało nie tylko o maluchy i o dzieci w wieku przedszkolnym, ale również o swoich dorosłych czytelników, ale o tym za chwilę.

Binek i Pulpet w królestwie chińskiego smoka

konceptacja: Krzysztof Łaniewski-Wołłk, ilustracje: Adam Wójcicki, książka kartonowa, 10 stron, cena okładkowa 34 zł, dla dzieci w wieku: 4+

Październikowe nowości wydawnictwa Dwie SiostryTo kartonowa książka w formacie A4 do wyszukiwania i zabawy. Na kolejnych planszach, zilustrowanych z ogromną ilością szczegółów i detali, możemy śledzić przygodę dwójki tytułowych bohaterów. Binek to pucułowaty chłopiec w okularach, a Pulpet to jego niesforny pies, który wciąż ucieka swojemu właścicielowi i naraża go na kłopoty.

Tym razem przygoda dzieje się w Chinach i zaczyna się od nurkowania w zatoce. Okazuje się, że pod wodą jest ukryte podziemne miasto…. dawno zapomniane i skrywające swoje tajemnice. Razem z bohaterami możemy je zwiedzić, ale uwaga! Łatwo się zgubić!

Koncepcja jest bardzo ciekawa i dość niesztapowa. Ilustracje są tak zaprojektowane, że wraz z bohaterami przemierza się zaułki miasta kilkakrotnie, nim trafi się do wyjścia.

Dodatkowo, każda ilustracja ma ukryte zadania, któe nie są łatwe do wytropienia. Polegają na wyszukiwaniu zwierząt, bandy rabusiów czy chińskich wachlarzy. Najbardziej skomplikowanym zadaniem jest odczytanie zaszyfrowanej wiadomości. Żeby sobie z nią poradzić należy korzystać z instrukcji umieszczonej na ostatniej stronie okładki i umieć chociaż trochę liczyć.

To kontunuacja książki “Binek i Pulpet w świątyni Majów”, którą prezentowaliśmy tu!

Klechdy sezamowe

tekst: Bolesław Leśmian, ilustracje: Jan Lenica, 288 stron, cena okładkowa: 49,90 zł, dla dzieci w wieku: 6+

Książka, której zapowiedź wywołała wielki entuzjazm wśród dorosłych odbiorców. A to dlatego, że spora grupa dojrzałych dziś czytelników wychowała się na tym tekście i z sentymentem go wspomina. We wznowieniu tekst został opracowany na podstawie pierwszego wydania z 1913 roku, ale interpunkcja, odmiana wyrazów i pisownia zostały uwspółcześnione, co ułatwi dzisiejszym dzieciom pokochanie tych niesamowitych opowieści.

“Klechdy sezamowe” to pozycja wyjątkowa, bo stworzona przez wybitny duet. To sześć orientalnych baśni opowiedzianych przez Bolesława Leśmiana, jednego z najwybitniejszych polskich poetów oraz zilustrowanych przez Jana Lenicę, jednego z najważniejszych przedstawicieli polskiej szkoły plakatu.

Dodatkowo – opracowanie graficzne tego wydania jest wierne poprzednikom. Okładka jest pokryta jasnym, szarym płótnem, litery na grzbiecie zostały starannie wytłoczone, książka została zaopatrzona w kolorową obwolutę, chroniącą skryte wenątrz dobroci 🙂 To wielka przyjemność trzymać w dłoni taki przedmiot!

Kominiarz Piekarz

tekst i ilustracje: Dominika Czerniak-Chojnacka, książka kartonowa, 54 strony, cena okłądkowa: 29,90 zł, dla dzieci w wieku: 1+

To zupełnie szalona książka dla najmłodszych. Po pierwsze ma dwie okładki i niezależnie z której strony zaczniemy ją cztać, będziemy mogli podążać jedną z dwóch historii. To świetne rozwiązanie dla maluchów, które często oglądają książkę odwrotnie. Tu nie będzie skuchy 🙂

Z jedenej strony poznajemy ubierającego się na biało piekarza, który pracuje w nocy, z drugiej odzianego na czarno i pracującego w dzień, jego brata – kominiarza. Obie opowieści spotykają się na środkowej rozkładówce, gdzie obaj panowie śpią.

Ksiązka operująca tylko trzema kolorami, bardzo prosta i zabawna. Humor zarówno w tekście, jak i w formie. Uwielbiam!

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz