Mama Mu na zjeżdżalni – nowość w ukochanej serii przedszkolaków

Mama Mu na zjeżdżalni - nowość w ukochanej serii przedszkolaków

Mama Mu na zjeżdżalni – nowość w ukochanej serii przedszkolaków, ukazała się dzięki staraniom wydawnictwa Zakamarki.

To w Polsce już ósma odsłona przygód, jesli nie liczyć komiksów i książek z dłuższymi opowiadaniami, niesamowitej krowy i ptaszyska… bohaterów, którzy weszli na stałe do kanonu ukochanych książkowych postaci na całym świecie.

W sztokholmskim muzeum literatury dziecięcej JUNIBACKEN zarówno Mama Mu, jak i Pan Wrona, zajmują honorowe miejsce. Każdy odwiedzający może przysiąść się do nich na ławkę i pogadać 🙂 I nic dziwnego… są niesztampowi, zabawni, zaskakujący. Co naprawdę lubię w tych książkach to spontaniczność i madrości życiowe głównej bohaterki, której nie można odmówić uroku osobistego, błyskotliwego poczucia humoru i niebywałej inteligencji 🙂

Wszystkie poprzednie odcinki Mamy Mu opisałam dla Was w innym artykule i możecie do tego wrócić tu! Wszak mam wielki sentyment do tych książek. To właśnie dzięki nim na przykład pierwszy raz zajrzałam do gniazda wrony! Tym razem wydawnictwo Zakamarki postawiło na bardzo letni odcinek. Mama Mu na zjeżdżalni to pełna słońca i dziecięcych szaleństw nad wodą opowieść. Kto zna poprzednie historie o Mamie Mu, ten wie, że to postać pełna ciekawości świata, chętna do nowych wyzwań. Tym razem krowa postanawia spróbować zjechać na zjeżdżalni… przy pastwisku, na którym aktualnie przebywa wraz ze swoim stadem chłopcy postawili zjeżdżalnię, którą można zjechac prosto do wody!

Wyobrażacie sobie krowę, która wchodzi po drabinie na zjeżdzalnię? 🙂 Przeczytajcie koniecznie 🙂 Jest strach przed zjechaniem, jest też ogromna frajda i satysfakcja. To odcinek o zabawie, takiej, której doświadczają tylko dzieci 🙂

Ogromnym atutem tej serii są ilustracje. Zajmują one całe rozkładówki i są przemistrzowskie. Autorem jest ten sam artysta, który stworzył między innymi Pettsona i Findusa czy nieśmiertelną książkę “Gdzie jest moja siostra?”… pewnie nie trzeba przedstawiać, bo to Sven Nordqvist 🙂 Lekkość i absolutnie świetne poczucie humoru tryskają z każdej ilustracji.

tytuł: Mama Mu na zjeżdżalni

tekst: Jujja Wieslander

ilustracje: Sven Nordqvist

tłumaczenie: Michał Wronek-Piotrowski

wydawnictwo: Zakamarki, 2019

objętość: 28 stron

cena okładkowa: 29,90

dla dzieci w wieku: 3+

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz