Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Tajemnica Skorpiona wchodzi do kin

Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Tajemnica Skorpiona wchodzi do kin. Premiera już 3 lutego.

Jesteśmy pewni, że tych bohaterów nie trzeba przedstawiać odwiedzającym Strefę Psotnika 🙂 Wykreowani przez Martina Widmarka, Lasse i Maja z bestsellerowej serii książek dla dzieci, które zaczynają przygodę z samodzielnym czytaniem, już po raz kolejny spotkają się ze swoimi fanami na ekranach 🙂

Niektórzy bohaterowie tej historii skrywają mroczne tajemnice. Inni próbują zrozumieć oraz połączyć w spójną całość niewyjaśnione tropy. Czego, jako widzowie i widzki, możemy być zatem pewni? Tego, że w najnowszym filmie „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Tajemnica Skorpiona” nie zabraknie zarówno zwrotów akcji, jak też zaskakującego finału! Przeprowadźmy śledztwo wspólnie z naszymi bohaterami.

Już za kilka dni mieszkańcy Valleby będą obchodzić 500-lecie miasteczka! Jednak komuś bardzo zależy na tym, aby święto nie doszło do skutku. Z Akademii Nauki ginie teleskop, fajerwerki przygotowane na pokaz wybuchają przedwcześnie, a w sklepie jubilerskim ginie żywy skorpion. Maja i Lasse mają kilku podejrzanych, ale kto jest winny? Może to ksiądz? W pobliżu kościoła i plebanii odnaleziono charakterystyczne ślady farby. A co wspólnego ze sprawą ma instruktor tańca egzotycznego, którego zachowanie w ostatnim czasie pozostawia wiele do życzenia? Czy to możliwe, że intruzem jest dziennikarz przyłapany na jedzeniu zaginionych słodyczy? A może winna jest cała rada miasta z tajemniczą Siri na czele?

Najnowsza odsłona filmowej serii, „Tajemnica Skorpiona”, skradła serca naszych młodych widzów podczas 9. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Kino Dzieci, otrzymując nagrodę publiczności. Niech wskazówki, zagadki i przygody Lassego i Mai znów zawładną kinami! Czy młodzi detektywi odkryją prawdę i rozwiążą skomplikowaną sprawę?

Jeśli nie znacie jeszcze serii książek, zapraszamy do naszego sklepu! 🙂

„Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Tajemnica Skorpiona”

Tytuł oryginału: LasseMajas Detektivbyrĺ – Skorpionens gĺta

Kategoria wiekowa: 6+

Reżyseria: Tina Mackic

Kraj i rok produkcji: Szwecja 2022

Czas trwania: 83 min

Wersja językowa: dubbing

Polska premiera: 3 lutego 2023

Bardzo się cieszymy, że Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Tajemnica Skorpiona wchodzi do kin 🙂

Jeśli macie ochotę poczytać o poprzednich ekranizacjach serii to zapraszam tu!

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz