Gry edukacyjne Kapitana Nauki – pomysł na prezent

Gry edukacyjne Kapitana Nauki - pomysł na prezent

Dziś chcemy Wam przedstawić super nowości. To gry edukacyjne Kapitana Nauki – pomysł na prezent dla dzieci w przedziale wiekowym od 4 do 9 lat.

Wszystkie gry Kapitana Nauki są produktami z Polski, wykonane z dbałością o jakość, elementy papierowe są z bardzo solidnej tektury, co gwarantuje ich żywotność na lata, są ładne, bardzo estetyczne i choć różnią się od siebie, wszystkie do siebie pasują.

Gra edukacyjna Zegar

2-4 graczy, 20-40 minut, 5-9 lat

Jak się pewnie domyślacie, ZEGAR to gra rodzinna, dzięki której odczytywanie godzin, nie będzie już czarną magią 🙂 Dzięki tej grze łatwo wprowadzić abstrakcyjne pojęcie czasu, pór dnia oraz wyjaśnić jak odczytywać, wciąż zmieniajace się, ustawienia wskazówek. Ja doceniłam ją od razu, gdy tylko dowiedziałam się, że część plansz zilustrował Marcin Minor, za którego kreską wręcz przepadam! Jak się okazało, to nie jedyny atut tej gry 🙂

Zegar nie tylko jest dobrym sposobem na spędzenie czasu z rodziną, ale przy okazji rozwija spostrzegawczość, koncentrację, pamięć oraz koordynację oko-ręka.

W nauce graczom pomaga zegarmistrz, jego uczeń i rodzeństwo Franek i Julka.

Twórcy zaprojektowali aż pięć wariantów gry, dzięki czemu zawartość tego pudełka, nie znudzi się Wam zbyt szybko.

W pudle znajdziecie 4 dwustronne plansze, dwustronny zegar wraz z kompletem wskazówek, żetony oraz prostą do zrozumienia instrukcję w języku polskim i angielskim.

Gra edukacyjna Sylaba do sylaby

2 i więcej graczy, 10-20 minut, 4-8 lat

Choć ta gra nie funkcjonuje na rynku bardzo długo, szybko zdobyła sympatię graczy i niemal od razu stała się bestsellerem wydawnictwa 🙂

To dzięki tej grze możecie świetnie się bawiąc – nauczyć się czytać. Twórcy gry wykorzystali, często polecaną przez specjalistów, metodę sylabową. Nie raz polecaliśmy Wam książki, do nauki czytania sylabami, ale z grą nie mieliśmy dotąd do czynienia!

Oprócz umiejętności czytania, gra rozwija rozwój mowy, koncentrację oraz motorykę małą.

Pudełko zawiera żetony z sylabami, żetony z rysunkami, prześliczny kapitalny notatnik oraz bardzo łatwą do zrozumienia, instrukcję obsługi 🙂 Elementy są bardzo czytelne i raczej skąpe w dekoracje, co sprzyja koncentracji na najważniejszym tutaj.

Tu również można wykorzystać jeden, z czterech zaproponowanych, wariantów gry, ale generalnie wygrywa ten, kto pierwszy ułoży z żetonów swoje wyrazy. Gra idealna dla rodzeństwa, grupy rówieśniczej czy klasy!

Gra matematyczna na dodawanie i odejmowanie Piraci

2-4 graczy, 10-20 minut, 4-8 lat

Tu gracze wcielają się w postaci piratów i mają za zadanie zdobyć jak najwięcej pirackich skarbów. Gra ćwiczy dodawanie i odejmowanie w zakresie 20, więc będzie idealna dla dzieci, które uczą się w zerówce lub pierwszej klasie szkoły podstawowej 🙂

Gra przy okazji prostych działań matematycznych, uczy logicznego myślenia, rozwija koncentrację i pamięć.

Pudło zawiera żetony oraz 4 plansze i oczywiście instrukcję obsługi. Wszystkie elementy są solidne, ale przed wszystkim kolorowe i prześliczne. Zaprojektowała je, mieszkająca na Cyprze, rosyjska ilustratorka książek dla dzieci, Anastasiia Moshina. Mam nadzieję, że kiedyś będziemy mogli cieszyć się książkami zilustrowanymi właśnie przez nią.

Nie ma nic lepszego, od gry, która wzbudza emocje, jest wciągająca i przy okazji uczy matematyki! To idealna forma nauki dla wszystkich, nawet tych najbardziej opornych. Szkoda, że za moich czasów nie było takich pomocy naukowych! Niedawno pokazywaliśmy Wam rewelacyjną grę na mnożenie i dzielenie od Kapitana Nauki “Kraby czy żaby” i możecie do tego wrócić tu!

Rysuję i zgaduję z kangurem Arturem

4-6 lat, książka, karty i flamaster

W pudełku, przypominającym małą walizeczkę, znajdziecie flamaster oraz specjalne śliskie plansze z zadaniami, po których można bez końca mazać flamastrem i zmazywać. To sprawia, że zestaw nie jest do jednokrotnego użytku. Dziecko może ćwiczyć tyle razy, ile tylko zechce, a później może przekazać zabawkę młodszemu rodzeństwu czy koledze!

Oprócz kart, jest tu też książeczka, a w niej ponad 40 kolejnych zadań.

To 100 zabaw ogólnorozwojowych. Część z nich stanowi wstęp do nauki czytania i pisania, inne ćwiczą spostrzegawczość i logiczne myślenie, pobudzają wyobraźnię i kreatywność, drzemiącą w każdym dziecku.

To produkt idealny na wakacje, nie tylko dlatego, że w forma opakowania przypomina bagaż :0 Tematy zadań związane są z podróżami, urlopem i przygodą.

Autorkami zestawy są dwie pedagożki, Bożena Dybowska, która na codzień pracuje jako nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej oraz Anna Grabek, matematyczka. Dzięki różnym kompetencjom duetu Autorek, zestaw jest bardzo wszechstronny.

To genialne 100 zabaw, z którymi mogliście się już zetknąć w poprzedniej szacie graficznej 🙂 My w każdym razie pokazywaliśmy je kilka razy i możecie do tego wrócić na przykład tu! lub tu!

Domino Angielski – Pierwsze słowa

3+, 24 kostki domino

Domino do nauki pierwszych angielskich słówek, wykonane z grubej tektury. Zabawa polega na łączeniu słówka z odpowiednim obrazkiem. Gra dla dzieci od 3 roku życia. Przy graczach, którzy jeszcze nie potrafią czytać, wymaga odrobinę wsparcia ze strony dorosłego 🙂

Oprócz znajomości języka obcego, rozwija w dziecku koncentrację, spostrzegawczość i motorykę małą.

Urocze, proste rysunki są zasługą Magdaleny Popovics.

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz