Komiks dla dzieci o superbohaterze śwince BATPIG tom 2

Właśnie ukazał się komiks dla dzieci o superbohaterze śwince BATPIG tom 2 … Dzięki wydawnictwu Jaguar, po Zobaczyła świnka niebo, przyszedł czas na Świnkę wysokich lotów 🙂

Mam nadzieję, że wieść o nowej w Polsce, amerykańskiej serii komiksów Batpig dotarła do wszystkich fanów powieści graficznych o superbohaterach 🙂 Tym razem główną postacią jest prosiak Grzesiek, który swymi umiejętnościami i supermocami zaskoczy niejednego z was.

Jeśli jednak jest ktoś, kto jeszcze nigdy o tym nie słyszał to w skrócie wygląda to tak…  Tytułowa świnka jest uczniem szóstej klasy, jak każdy zwiarzak w tym wieku, ma swoje obowiązki 😉 Pewnego dnia zostaje przypadkowo ugryziony  przez przyjaciółkę nietoperzycę, Kęs niespodziewanie zmienia go w superbohatera. Prosiak potrafi lewitować, podnosić i przenosić przedmioty wzrokiem, jest nadświńsko silny, etc. Oczywiście od razu przystępuje do ratowania miasta. Jego talent nie może się marnować!

W nowym, drugim odcinku, (za który jestem bardzo wdzięczna wydawcy, bo nie cierpię czekać na kolejny tom bardzo bardzo długo), przekonacie się, jak ważna w życiu jest przyjaźń i jak dużo możemy dla przyjaciół zrobić. Grzesiek, który ma imponujące umiejętności, byłby nikim bez swoich wiernych przyjaciół. To dzięki nim radzi sobie jakoś na lekcji matematyki czy dowiaduje się, że warto przeprać swoje superbohaterskie gatki.

Batpig jest przede wszystkim lekturą lekką, przyjemną i bardzo bardzo śmieszną. Na szczęście, dla wszystkich tych, którzy doceniają głównie w lekturach warstwę edukacyjną, autor przemyca treści, takie jak na przykład o złym wpływie nadużywania telefonu 🙂 Zero nudy, szybka akcja, dowcipy (czasem kibelkowe) oraz gry słowne – oto znaki szczególne tej serii. Wszystko jest przepełnione absurdem, który doceni każdy z poczuciem humoru.

Jeśli macie w domu czytelnika, który kocha Kapitana Majtasa lub Dogmana, albo po prostu człowieka w wieku od siódmego do dwunastego roku życia, który kocha śmieszne komiksy, to seria Batpig będzie strzałem w 10 na pewno. Warto zacząć od pierwszego tomu, w którym poznajemy głównych bohaterów i jesteśmy świadkami odkrycia w sobie supermocy przez tytułową świnkę.

Autorem Batpiga jest amerykański twórca Rob Harrell, najbardziej znany z codziennego komiksu Adam@Home, który pojawia się na całym świecie w przeszło stu czterdziestu gazetach. Paski komiksowe (początkowe rysowane przez kogoś innego) ukazują się od 1984 roku (WOW!)

tytuł: Batpig. Świnka wysokich lotów.  Tom 2

seria: Batpig

scenariusz i rysunki: Rob Harrell

tłumaczenie: Anna Lewicka

wydawnictwo: Jaguar, 2022

objętość: 248 stron

dla dzieci w wieku: 8+

cena okładkowa: 39,90 zł

Jeśli macie ochotę na więcej komiksów od wydawnictwa Jaguar, to zapraszamy tu!

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz