Kartonowe wyszukiwanki 1001 drobiazgów ćwiczące spostrzegawczość

Kartonowe wyszukiwanki 1001 drobiazgów ćwiczące spostrzegawczość

Dziś prezentujemy kartonowe wyszukiwanki 1001 drobiazgów ćwiczące spostrzegawczość! Można wpatrywać się w plansze całymi godzinami i za każdym razem odkrywać coś nowego!

Ta seria od wydawnictwa Tatarak ucieszy wszystkich fanów książek z milionem szczegółów oraz retro kreski. Wszak ilustracje przeszło osiemdziesięciletniego dziś Autora, mają w sobie nutę vintage 🙂 Przywołuja wspomnienia moich książek z dzieciństwa.

Seria nadaje się zarówno dla maluszków, bo wszystkie strony są kartonowe, a rogi zaokrąglone, jak i dla przedszkolaków. Kolorowe ilustracje, zapełniające całe rozkładówki, pełne są detali, postaci, zwierząt i przyrody. Można śledzić przygody bohaterów, ich przeróżne miny i gesty. Wiem z doświadczenia, że tego typu książki zostają z dziećmi na długo, a ich wielką zaletą jest to, że…

przytrzymują młodego czytelnika na dłużej w jednym miejscu, idealnie nadają się do zajęć w domu czy w podróży, ćwiczą spostrzegawczość, umiejętność opowiadania, pobudzają mowę i są świetnym towarzyszem.

Autorem serii 1001 drobiazgów jest niemiecki autor książek ilustrowanych, malarz oraz profesjonalny ilustrator reklamowy, Alfons Mitgutsch znany jako Ali Migutsch. Właśnie książki wyszukiwanki sprawiły, że Autor zapisał się na kartach historii książki dziecięcej, wszak uważany jest za ojca książek zawierających duże i bardzo szczegółowe ilustracje.

PLAC ZABAW

tekst i ilustracje: Ali Mitgutsch, wydawnictwo: Tatarak, 2017, 16 stron, format A4, cena okładkowa: 34zł

Świat przedstawiony jako wielki plac zabaw, gdzie mnóstwo dzieci bawi się na całego. Przeogromniasta piaskownica, o której można tylko pomarzyć, wrak samolotu lub stara ciuchcia – wszędzie można się wyszaleć!

Wiosna lato jesien zima

tekst i ilustracje: Ali Mitgutsch, wydawnictwo: Tatarak, 2015, 16 stron, format A4, cena okładkowa: 34zł

Dzięki tej książce można prześledzić jak zmienia się świat wraz z następującymi po sobie porami roku. Nie zabraknie skąpanej w słońcu polany, ani jesiennego wiatru. Jest szaleństwo w śniegu i wiosenna aura. A co najfajniejsze… na każdej rozkładówce przewodnikami czytelnika jest dziewczynka z balonikiem i piesek. Nie łatwo ich znaleźć, zwłaszcza za pierwszym razem, bo często pojawiają się w niezbyt oczywistych, zaskakujących miejscach 🙂

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz