Cykl bestsellerowych komiksów o przyjaciółkach

Cykl bestsellerowych komiksów o przyjaciółkach

Cykl bestsellerowych komiksów o przyjaciółkach

Cykl bestsellerowych komiksów o przyjaciółkach od wydawnictwo Jaguar to trzy, zabawne i bardzo życiowe, pełne empatii i humoru, powieści graficzne o dziewczynach, które chodzą do szkoły podstawowej. Komiksy z całą mocą wpisują się w literaturę power girl, dającej moc dziewczynkom. To opowieści o poszukiwaniu szczęścia, akceptacji w grupie i w końcu, pokochania samego siebie, ze wszystkimi swoimi wadami. Wszystkie uczennice (bo to jednak publikacje skierowane do dziewczyn) w wieku 10-13 lat bez trudu utożsamią się z bohaterkami, zwłaszcza, że opisywane tu relacje rówieśnicze i problemy są bardzo uniwersalne. Historia napisana przez Shannon Hale i zilustrowana przez LeUyen Pham została zainspirowana prawdziwym życiowym doświadczeniem Shannon, która na przykładzie swoich wspomnień, próbuje przekazać dzieciom na całym świecie, że nie tylko oni mają kłopoty, że da się je rozwiązać i że wszystko się ułoży 🙂 Przyjaźń, zazdrość, wyprowadzka najbliższej osoby, konkurencja wśród rówieśniczek, pierwsze miłości, relacje z chłopcami, szkolna banda, popularność… to niektóre z tematów poruszanych w tych komiksach. Świetnie narysowane, ciekawie opowiedziane, wciągnie Was na bank, a teraz po kolei…

Prawdziwe przyjaciółki tom 1

tekst: Shannon Hale, rysunki: LeUyen Pham, wydawnictwo: Jaguar, 2019

W pierwszym tomie poznajemy główną bohaterkę Sarę. Pochodzi z wielodzietnej rodziny, nie bardzo dogaduje się ze starszym rodzeństwem, które jest dużo starsze i z młodszym, które jest dużo młodsze… Sara jest trochę samotna, nieśmiała i najchętniej siedziałaby na kolanach mamy większość czasu. Gdy przychodzi dzień, w którym Sara ma pójść do przedszkola, mała przeżywa prawdziwy koszmar. Na szczęście tam spotyka Adriannę i od razu stają się najlepszymi przyjaciółkami. Bawią się razem, mają niesamowitą wyobraźnię i pomysły nie z tej ziemi 🙂 Są nierozłączne, aż do dnia gdy Adrianna się wyprowadza.

Czas rozłąki ciągnie się w nieskończoność, Sara próbuje nawiązać inne relacje, ale wciąż tęskni za prawdziwą przyjaciółką, aż do dnia… gdy ta wraca i zaczynają szkołę w jednej klasie. Wszystko byłoby jak dawniej, ale tam wchodzi do gry więcej rówieśników… straszliwie popularna Aśka, która trenuje balet, gra na pianinie i jest po prostu najlepsza we wszystkim. Sara jej zazdrości i marzy o tym, by zostać przyjętą do Grupy…

Czy przyjaźń Sary i Adrianny przetrwa tę próbę? Czy Sara będzie szczęśliwa i zapomni o samotności? SPRAWDŹCIE KONIECZNIE!

Najlepsze przyjaciółki tom 2

tekst: Shannon Hale, rysunki: LeUyen Pham, wydawnictwo: Jaguar, 2020

UWAGA! Nie czytaj tego, jeśli nie znasz jeszcze pierwszego tomu… będzie spoilerowanie 🙂

Drugi tom rozpoczyna się w szóstej klasie. Życie Sary trochę się zmieniło… została przyjęta do szkolnej grupy pod przewodnictwem perfekcyjnej Aśki, co więcej ona i Aśka są najlepszymi przyjaciółkami. Czy może być piękniej i prościej? No nie, gdyby nie fakt, że nie wszystko idzie, tak jakby Sara chciała. Ciężko jej zrozumieć wszystkie zasady, którymi rządzi się grupa rówieśnicza… dziewczyna trochę za tym nie nadąża, ale czy musi?

Ten tom, w czterech rozdziałach, pokazuje różne problemy, które dotykają dzieci w szkolnej społeczności… mówi o cenie, jaką się płaci za popularność, o rozczarowaniach, o szukaniu własnej drogi, niekoniecznie tej najwyżej punktowanej wśród rówieśników.

Przyjaciółki na zawsze tom 3

tekst: Shannon Hale, rysunki: LeUyen Pham, wydawnictwo: Jaguar, 2022

UWAGA! Nie czytaj dalej, jeśli jeszcze nie znasz poprzednich dwóch tomów! 🙂

Najnowsza, trzecia część cyklu, właśnie trafiła na księgarniane półki.  Rozpoczyna się w ósmej klasie! Sara, która osiągnęła sukces w grupie rówieśniczej, nadal nie czuje się do końca szczęśliwa. Wie czego jej trzeba! Pragnie zostać pisarką lub gwiazdą teatralną. Choć robi co w jej mocy, ciężko pracuje, nie ma oczekiwanych rezultatów. A do tego ci chłopcy! Wszyscy zwracają uwagę tylko na Jankę. Nic dziwnego, przecież jest sto razy ładniejsza od Sary.

Autorka zachęca wszystkie dzieciaki, by pokochały samych siebie, nie szukały szczęścia na zewnątrz, by zaakceptowały siebie i czuły się szczęśliwe. Przekonuje czytelniczki, że mają moc i są piękne! Wszystkie wydarzenia opisane w tym tomie, zostały zainspirowane prawdziwymi wspomnieniami autorki z czasów, gdy ona sama miała trzynaście lat i zdawało jej się wtedy… ogromne problemy. Przeczytacie o tym w ostatniej części książki, gdzie znajduje się list Shannon do czytelniczek oraz mnóstwo zdjęć z archiwum domowego pisarki 🙂

Jeśli masz ochotę na więcej dziewczyńskich komiksów 🙂 to zapraszam tu!

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz