Dokąd niedźwiedzie wędrują nocą? – Katarzyna Zielińska

Dokąd niedźwiedzie wędrują nocą? - Katarzyna Zielińska

Przedstawiamy nowość wydawnictwa Papilon dla przedszkolaków . Tajemniczo brzmiący tytuł, “Dokąd niedźwiedzie wędrują nocą?” Katarzyny Zielińskiej, skrywa rozwiązanie zagadki, co dzieje się w przedszkolu w nocy, gdy wszyscy są w swoich domach! Zastanawialiście się kiedyś nad tym? 🙂 Czy nocą w przedszkolu życie zamiera? Wgląda na to, że nie!

Dzieci z grupy pani Alicji w czasie zajęć tworzą wielkoformatową pracę plastyczną na temat niedźwiedzi. Jak się okazuje, jest ich na świecie bardzo dużo. Każde dziecko wybiera takiego, który je najbardziej zainteresował. Ktoś zafascynował się niedźwiedziem grizli, ktoś inny polarnym… każdemu z nich należało zapewnić schronienie i pokarm. W ruch poszły oczywiście nie tylko wodze fantazji, ale również farby, kredki, klej i nożyczki. Po wytężonej pracy dzieci podziwiały wspaniały wielokolorowy plakat.

Kiedy wszyscy opuścili przedszkole, dzieci i pracownicy rozeszli się po domach, niedźwiedzie na plakacie ożyły. Zaczęły wędrować i spotykały się ze sobą. Nie obyło się bez przygód i nieporozumień. Każdy z miśków ma inne usposobienie i do innych warunków jest przyzwyczajony. To od miejsca pochodzenia zależy wielkość, kolor futra czy preferowana dieta.

Książka spodoba się każdemu dziecku, które chodzi do przedszkola. Może zainspirować do fantazjowania o nocnych przygodach, które dzieją się w jego własnym przedszkolu. Co wyrabiają bohaterowie naszych rysunków? Albo miśki i lalki, które zostają na półkach w sali? 🙂

Wielką wartością opowieści jest wątek edukacyjny, związany z niedźwiedziami. Nie zawsze młody człowiek ma świadomość o wielkiej różnorodności tej grupy zwierząt.

Śliczne akwarelowe ilustracje, duży format i spora ilość tekstu sprawi, że książka będzie idealną lekturą na wspólne wieczorne czytanie 🙂

Książka “Dokąd niedźwiedzie wędrują nocą?” Katarzyny Zielińskiej jest laureatem V Jubileuszowego Konkursu im Astrid Lindgren. W kategorii do 6 lat otrzymała II miejsce! Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat Konkursu i pozostałych Laureatach, kliknij tu!

tytuł: Dokąd niedźwiedzie wędrują nocą?

tekst: Katarzyna Zielińska

ilustracje: Iwona Cała

wydawnictwo: Papilon, 2020

objętość: 64 strony

dla dzieci w wieku: do 6 lat

cena okładkowa: 34,90 zł

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz