Co robią maszyny? Książka dla dzieci o technologii

Co robią maszyny? Książka dla dzieci o technologii

Prezentujemy nowość z katalogu wydawnictwa Kropka. Co robią maszyny? Książka dla dzieci o technologii spodoba się każdemu, ciekawemu otaczającego nas świata, młodemu czytelnikowi.

Maszyny są wszędzie, różnią się między sobą wyglądem, wielkością, rodzajem wykonywanych zadań, ale łączy je to, że zostały przez ludzi wynalezione by ułatwić nam życie.

W książce przedstawiono czternaście różnych miejsc, takich jak dom, biuro, droga czy restauracja. W każdej z lokalizacji przyjrzano się bliżej ośmiu maszynom, które codziennie wykonują dla nas ciężką pracę. To oznacza, że na kartach tej książki zaprezentowano ponad sto, bardzo zróżnicowanych, maszyn.

Przenośnik taśmowy, łamacz skał czy wykrawarka… nie będą już dla Was tajemnica 🙂

Autorką książki jest Jo Nelson, brytyjska autorka książek dla dzieci. Teraz mieszka w Londynie, ale zanim do tego doszło podróżowała po świecie, ucząc angielskiego i matematyki.

Nowoczesne, świetne ilustracje stworzył Aleksandar Savić, artysta z Belgradu, stolicy Serbii.

Co robią maszyny? to wyjątkowa książka dla dzieci w wieku przedszkolnym o technologicznej tematyce, bo w dyskretny i bardzo estetyczny sposób przełamuje stereotypy i nie jest typową lekturą dla chłopców. Okładka jest cała różowa, ale jednocześnie nie “świecąco dziewczyńska”, jest śliczna i dla każdej i każdego.

Wydana w takim samym formacie, okładka wykończona w takim samym papierze z wyczuwalną strukturą, stanowi kontynuację niedawno wydanej “Potęgi liczb“. Mam nadzieję, że jesteśmy świadkami początku kapitalnej, nietuzinkowej, serii książek popularnonaukowych dla dzieci 🙂

tytuł: Co robią maszyny?

tekst: Jo Nelson

ilustracje: Aleksandar Savić

tłumaczenie: Monika Świda

wydawnictwo: Kropka, 2021

objętość: 64 strony

dla dzieci w wieku: 3+

cena okładkowa: 44,90 zł

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz