NIErożec – o dziecku, które ciągle mówi NIE!

Nierożec - o dziecku, które ciągle mówi NIE!

Dziś, nakładem wydawnictwa Debit, ukazał się NIErożec – o dziecku, które ciągle mówi NIE! Znacie takie przypadki w swoim otoczeniu? Bo ja całe mnóstwo 🙂

Rzecz dzieje się w niesamowitej krainie, w której kamienie są pluszowe, kwitną ogromne kwiaty, a myśliwi nie mają wstępu. To baśniowe miejsce wybrały do życia jednorożce. W ich stadzie przyszedł na świat maleńki jednorożec, miał róg na nosku i tęczową burzę włosów na głowie. Zachwycał urokiem całe stado. Miał jedną cechę, która wyróżniała go z tłumu rówieśników. Otóż od urodzenia ciągle mówił NIE! To słowo idealnie mu pasowało do  każdej sytuacji, czy to propozycji zjedzenia warzyw, czy do kąpieli…

Do tego momentu historia jest napisana wierszem, a po polsku zrymowała ją Agnieszka Frączek.

Pewnego dnia jednak NIErożec postanawia wyruszyć w drogę. Ma dość mówienia rymem, tęczy i brokatu i zamierza poszukać szczęścia poza krainą jednorożców. Od tej pory historia przestaje być rymowana. Bohater zmienia styl życia, tapla się w błotku, myje w rzece i poznaje inne zwierzęta.

Opowieść jest pełna humoru i zachęca do zabawy słowem. Jest tu mnóstwo językowych tworów bazujących na skojarzeniach. Na końcu książki znajduje się kilka stron przykładów, jak można w śmieszny sposób przeobrazić nazwę zwierzęcia, dając tym samym informację o jego charakterze czy cesze szczególnej. Ciekawe jakie nazwy zwierząt wymyślą wasze dzieci po przeczytaniu NIErożca 🙂 Dajcie znać koniecznie!

Autorami tej książki jest duet z Niemiec. Tekst napisał Marc-Uwe Kling, autor zabawnych książek dla dzieci, a ilustracje, których jest tu naprawdę dużo, wykonała Astrid Henn, która po latach pracy w agencjach reklamowych, postanowiła zmienić swoje życie zawodowe i zaczęła ilustrować książki dla dzieci. NIErożec to pierwsza książka tych autorów, którą mamy w łapkach. Zobaczcie jak wygląda w środku….

tytuł: NIErożec

tekst: Marc-Uwe Kling

ilustracje: Astrid Henn

tłumaczenie: Agnieszka Frączek

wydawnictwo: Debit, 2021

objętość: 48 stron

dla dzieci w wieku: 5+

cena okładkowa: 34,90 zł

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz