Ilustrowany Harry Potter i więzień Azkabanu

Ilustrowany Harry Potter i więzień Azkabanu, blog o książkach dla dzieci

Od trzech lat, w październiku, premierę ma kolejna ilustrowana część serii książek o Harrym Potterze. Gdy w 2015 kupowałam pierwszą – “Harry Potter i kamień filozoficzny” – wydawało mi się, że to będzie nie do wytrzymania, ale jednak nie jest tak źle. Właśnie do kolekcji dołączył trzeci tom – ilustrowany Harry Potter i więzień Azkabanu.

Całą siedmiotomową serię J.K. Rowling ilustruje Jim Kay. To uznany brytyjski artysta, nagrodzony w 2012 roku prestiżową nagrodą Kate Greenaway Medal, przyznawaną przez brytyjskich bibliotekarzy.

Czy wiecie, że saga o Harrym sprzała się na świecie w nakładzie 450 milionów egzemplarzy? To jest po prostu nieprawdopodobne! Jestem przekonana, że nie muszę streszczać Wam tej książki, ani nikogo zachęcać 🙂 Chcę jedynie przybliżyć to czarujące wydanie, bo jest najpiękniej przygotowane ze wszystkich rozlicznych, które są dostępne w księgarniach.

Ilustracji jest mnóstwo. Część z nich zajmuje całą stronę, ale tak naprawdę każda strona w książce jest ilustrowana. Czasem to tylko mały element, drobny rysunek albo tło tekstu, ale zwykłe białe katki tu po prostu nie występują.

Wydanie jest bardzo eleganckie. Oprócz twardej oprawy, jest piękna obwoluta, a w grzbiecie zamieszczona jest błyszcząca wstążeczka. Duży format idealny na kanapę, zdecydowanie nie jest to kieszonkowa wersja do autobusu 🙂

Poprzednie dwie części oczywiście już prezentowałam na Strefie Psotnika w zeszłym roku i możecie wrócić do artykułu tu!

tytuł: “Harry Potter i więzień Azkabanu”

tekst: J.K. Rowling

ilustracje: Jim Kay

tłumaczenie: Andrzej Polkowski

wydawnictwo: Media Rodzina, 2017

objętość: 328 stron

dla dzieci w wieku: 6+

cena okładkowa: 59 zł

Reklama

Posty powiązane

Comments (7)

ja nie będe sie rozpisywać.książka jest MEGAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA.uwielbia ją moja 6latka!wydanie mega piękne!polecam

Piękne oj piękne ale chyba zrobię tak jak z poprzednimi wersjami wyjadąwszystkie kupie6w pakiecie taniej ? ale zapewne będą NASZE ??

zazdroszczę cierpliwości… jak wyjdzie coś nowego co mnie interesuje to nie potrafię czekać 🙂

Jeśli tylko dotrę na TK w Krakowie, a Media rozpieści targową ceną, to nabędę drogą kupna i zatopię się znów, tym razem w głośnym czytaniu z Młodszym 🙂

powinno się udać… na targach wszelakich zawsze są promocyjne ceny 🙂 POWODZENIA 🙂

Przepiękne są te wydania. My mamy dopiero pierwszą część, bo Tymek tak jakoś od roku interesuje się Harrym. Na mikołaja planuję kupić mu drugą, a potem trzecią i jakoś zleci kolejny rok:) Wyobrażasz sobie jak cała kolekcja będzie się prezentować w domowej biblioteczce?!:)

Dla fanki Harrego, takiej jak moja latorośl, to wspaniała propozycja! Wygląda imponująco 🙂 Długie, zimowe wieczory będą przyjemniejsze. Dziękuję za przypomnienie. Pozdrawiam 🙂

Zostaw komentarz