sprzedam2

sprzedam3

sprzedam2

Nowość od wydawnictwa Tatarak “Sprzedam mamę” to powieść dla dzieci od 10 roku życia osadzona w bardzo aktualnych realiach. Główny bohater Oskar ma 10 lat i w jego szczęśliwym, spokojnym życiu pojawia się braciszek. Wraz z jego przybyciem wszystko się zmienia, a zwłaszcza MAMA. Jej oczekiwania do Oskara nagle wzrastają, a ona sama zajmuje się tylko znienawidzonym przez starszego brata Fasolkiem (tak Oskar nazywa małego w tajemnicy, więc nic nie mówcie jego mamie).

Oskar postanawia sprzedać mamę, ewentualnie wymienić na jakiś lepszy egzemplarz. Prosi o pomoc swoją przyjaciółkę Norę, bo ona jest mistrzem internetu, z którego korzysta bez ograniczeń.

Nora jest bardzo odważna, energiczna, pewna siebie – zupełne przeciwieństwo Oskara. Dziewczyna imponuje mu, a dodatkowo… nie ma mamy i w zasadzie taty też. Jej ojciec to celebryta. Prowadzi bardzo popularny teleturniej telewizyjny “Głupszy zawsze wygrywa”. Każdy zazdrości Norze takiego sławnego i błyskotliwego ojca. Tylko Nora uważa, że to nic fajnego…. taty nigdy nie ma w domu, Nora musi sobie radzić sama, co prawda ojciec zamawia jej jedzenie przez internet, lecz nie zawsze o tym pamięta. Ma ciągle nowe dziewczyny, które również nie zajmują się dziewczynką. Nora często odwiedza Oskara, uwielbia naleśniki, które robi jego mama.

Opracowanie graficzne książki jest bardzo młodzieżowe. Pomarańcz to dominujący kolor, ilustracje są proste, jakby narysowane markerem. Ilustrator, Dennis Wojda, ukończył warszawskie ASP i ma na swoim koncie wiele sukcesów i nagród.

Książka jest bardzo ładnie, starannie wydana, tak jak lubię 🙂 miło trzyma się egzemplarz w rękach.

Historia, choć jej autorka pochodzi z Katalonii, porusza trudne i ważne tematy aktualne również nad Wisłą. Może pomóc w dyskusjach ze zbuntowanym młodym człowiekiem, polecam!

sprzwedam4

sprzedam5

sprzedam6

sprzedam1

tytuł: “Sprzedam mamę” (a jeśli poszukujecie książki dla młodszego dziecka, które oczekuje rodzeństwa to polecam “Puk, puk, jest tam kto? W brzuchu naszej mamy“)

autorka: Care Santos

ilustracje: Dennis Wojda

Tatarak, 2016

128 stron

dla dzieci 10+

cena okładkowa 34 zł

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz