Historia mody “Szaty, stroje, ciuszki. Historia ubioru – modny świat na przestrzeni lat”

szaty stroje ciuszki

historia mody

Rozpoczął się karnawał! Czas zwariowanych zimowych balów, przebieranych zabaw i maskarad! W związku z tym prezentujemy najbardziej modową książkę pod słońcem 🙂 To historia mody “Szaty, stroje, ciuszki” wydana niedawno nakładem wydawnictwa Bajka.

Okładka, zaprojektowana niczym magazyn modowy, zdradza część tematów poruszanych w środku, ale to tylko zapowiedź niektórych aspektów omawianych w książce.

Hasła na okładce zostały bardzo zgrabnie przetłumaczone. Wszystkie się rymują i są dowcipne, bo co na przykład powiecie na Najbardziej chlubne suknie ślubne albo Fryzury i makijaże na różne twarze? 🙂 Mamy też Trendy i style poświęć im chwilę! albo Co się nosiło, gdy nas nie było? i wiele innych.

Środek kryje jednak znacznie więcej. Mamy tu historię mody od zarania przez wszystkie epoki, aż do czasów współczesnych.

Każdej epoce poświęcono całą rozkładówkę. Oprócz tekstu, dość krótkiego i esencjonalnego, mamy ilustracje, które w prosty i bardzo zabawny sposób przekazują klimat danej epoki. Jest tu mnóstwo ciekawostek i zaskakujących faktów. Dzięki wytłuszczonym śmiesznym hasłom, informacje zapadają w pamięć, a historia mody układa się w logiczny ciąg. Co więcej, wykorzystując zainteresowanie modą, można przy okazji nauczyć dziecko kolejności epok, tak przydatnych w wielu innych dziedzinach.

Ale to nie wszystko! Ostatnie 6 rozkładówek to rysunkowe schematy podsumowujące. Możemy na jednej dużej ilustracji zobaczyć jak zmieniały się stroje od prehistorii do czasów obecnych. Oddzielne strony zostały poświęcone ikonom mody, kostiumom kąpielowym, nakryciom głowy, fryzurom, sukniom ślubnym, butom, torebkom. Na ostatniej rozkładówce mamy zaprezentowanych tych najbardziej znanych projektantów mody oraz ich kreacje – ikony.

Całość jest bardzo dynamiczna, interesująca i zabawna. Kto by pomyślał, że wynalezienie igły, dzięki której zaczęto zszywać skóry zwierząt, zajęło ludziom kilka tysięcy lat! Albo że w epoce Empire młodzieńcy glansowali swoje buty SZAMPANEM!?! Każda strona tej książki aż roi się od ciekawostek! Historia mody, nie tylko dla dzieci.

Książka przez tematykę i kolorystykę jest skierowana raczej do dziewcząt. Moja Tosia jest zachwycona. To jej pierwsza tak różowa książka, która i mnie się podoba 🙂

historia mody

historia mody

szaty stroje ciuszki

tytuł: “Szaty, stroje, ciuszki”

tekst: Jana Sedláčková

ilustracje: Tomski i Polanski, Jan Vajda, Štěpán Lenk

przekład z języka czeskiego: Bogumiła Nawrot

wydawnictwo: Bajka, 2016

objętość: 80 stron

dla dzieci w wieku: 8+

cena okładkowa: 34,90 zł

historia mody

Ogłaszamy WIELKI DWUETAPOWY KONKURS KARNAWAŁOWY na najlepszy karnawałowy strój!

ETAP 1 trwa do 31 stycznia br.

Robicie zdjęcia Waszych karnawałowych stylizacji i przesyłacie je na meila: mioda@strefapsotnika.pl. Możecie pokazać, jak przebrały się wasze dzieci, Wy albo po prostu przysyłać zdjęcia samych strojów. Liczy się pomysł i Wasza modowa fantazja 🙂

Na naszym profilu FB utworzymy album, gdzie umieścimy wszystkie zdjęcia zakwalifikowane przez Psotnika do etapu drugiego.

ETAP 2 trwa od 1 do 15 lutego br.

Każdy czytelnik Strefy Psotnika będzie mógł zagłosować na wybrane przez siebie zdjęcia.

Nagrodzimy aż 3 osoby, których pomysły na stroje karnawałowe zdobędą w naszej galerii najwięcej lajków. Każdy z laureatów konkursu otrzyma pięknie ilustrowaną historię mody pt. „Szaty, stroje, ciuszki“. Wydawcą książki i fundatorem nagród jest Bajka. Książka ukazała się pod patronatem medialnym Strefy Psotnika.

ZABAWA START! JUŻ NIE MOŻEMY SIĘ DOCZEKAĆ WASZYCH PROPOZYCJI NA TEN BALOWY SEZON

Reklama

Posty powiązane

Comments (2)

ooo super 😉 bedzie sie działo ojjj bedzie to działamy 😉 <3

czekamy na wasze zgłoszenia! zapraszamy! 🙂

Zostaw komentarz