Kruszynka – Remi Courgeon

Kruszynka - Remi Courgeon

Zaczynamy ten tydzień mocnym uderzeniem lewego sierpowego. Prezentujemy wyróżnioną za ilustracje przez New York Times “Kruszynkę” francuskiego autora, ilustratora książek – Remiego Courgeon. 

To, wielka formatem i treścią, graficzna opowieść o pewnej dziewczynce, która choć nosi imię Paulina, przez wszystkich nazywana jest Kruszynką. Ma tatę taksówkarza i trzech starszych braci. Jest najmłodsza i najsłabsza w rodzinie, przez co, zamiast być rozpieszczaną i otaczana opieką, jest zawsze wykorzystywana do prac domowych. Bohaterka ciągle musi walczyć o swoje i… zazwyczaj przegrywa. Przecież jako przeciwników ma trzech osiłków. Nie ma z nimi szans.

Pewnego dnia Paulina postanawia to zmienić! Zarzuca ukochaną grę na pianinie i zapisuje się na boks. Chce być silna i mieć wreszcie prawo głosu w domu.

Sprawdźcie koniecznie jak malutka bohaterka poradzi sobie na treningach i do jakich wniosków ją to doprowadzi! Powiem tylko, że książka daje wiarę we własną siłę, pokazuje, że można poradzić sobie, nawet gdy jest się malutkim, a co więcej – to nie w sile fizycznej kryje się prawdziwa moc!

Książka idealna na prezent – ilustracje są niesamowite, a stonowana paleta kolorów, ciekawa specyficzna kreska, oraz niepowlekany papier w wysokiej gramaturze sprawiają, że jest bardzo elegancka. Wszystko zostało zaplanowane i wykonane z dbałością o szczegóły… nawet układ graficzny tytułu przywodzi na myśl boksrką firmę Lonsday.

Cudowna, zobaczcie!

tytuł: “Kruszynka”

tekst i ilustracje: Remi Courgeon

tłumaczenie: Sylwia Sawicka

wydawnictwo: Polarny Lis, 2017

objętość: 34 strony

dla dzieci w wieku: 6+

cena okładkowa: 37,90 zł

Reklama

Posty powiązane

Comments (2)

Czytałam recenzje na Dziecięcych Inspiracjach i zaraz potem kupiłam książkę! Macie rację jest wspaniała!

bardzo się cieszymy, że Tobie też się podoba…. fajnie, że jest w tak okazałym formacie 😀 To wzmacnia jej siłę 🙂

Zostaw komentarz