anglojęzyczna seria z foliami Patrick George bez spoilerów

Światowy bestseller “Animal Rescue” wydany niedawno w Polsce przez wydawnictwo Bajka pod tytułem “Uratuj mnie” to, jak pewnie wiecie, nie jedyna książka tego autora. W Wielkiej Brytanii dostępna jest, między innymi, cała anglojęzyczna seria z foliami Patrick George i dziś chcę ją Wam zaprezentować.

Jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że ukażą się na naszym rynku kolejne tytuły i wówczas Psotnik obejmie je swoim patronatem 🙂

Cały cykl to kwadratowego formatu, poręczne książki dla najmłodszych, podzielone na tematy: kolory, kształty, przeciwieństwa, liczby, zawody oraz związki przyczynowo-skutkowe. Są dość niekonwencjonalne i interaktywne. Wymagają zaangażowania od czytelnika, dając w zamian świetną zabawę. Otóż na każdej rozkładówce, pomiędzy tradycyjnymi papierowymi stronami, znajdują się arkusze dość grubej, transparentnej folii z nadrukowanym jednokolorowym, zazwyczaj niewielkim, prostym elementem. Cała zabawa polega na tym, że w zależności od tego, po której stronie położymy folię, zmienia się ilustracja, często w bardzo zabawny i błyskotliwy sposób. Nie chcę pokazać Wam wszystkich rozkładówek w całej serii, bo to byłoby zwykłe spoilerowanie, ale jako przedsmak, zanim sięgniecie po te książki osobiście, pokazuję przykładowe plansze 🙂

anglojęzyczna seria z foliami Patrick George

“COLOURS” (“Kolory”)

Tu przekładając folię z nadrukowanym elementem zmieniamy jego kolor w zależności jakiego koloru jest ilustracja na rozkładówce.

Ten kapitalny eksperyment nie tylko uczy nazw kolorów po angielsku, ale przede wszystkim pozwala doświadczyć dziecku, jak mieszając kolory możemy otrzymać inne. Najpierw możemy sprawdzić podkładając białą kartkę jaki kolor ma element na folii, a potem jak na naszych oczach przeistacza się w zupełnie nowy kolor w zetknięciu z kolorem tła. Bardzo wartościowe doświadczenie, magiczne… zobaczcie:

albo tu… młody człowiek odkryje, że żółty i niebieski dają razem zielony i zobaczy to na własne oczy 😀

anglojęzyczna seria z foliami Patrick George

“Opposites” (“Przeciwieństwa”)

To najciekawsza książka prezentująca przeciwieństwa, jaką miałam w ręku. Znajdziemy tu rozkładówki: mały-duży, prawo-lewo, zimno-gorąco, pusto-pełno i wiele innych. Wykorzystane tu pomysły są po prostu genialne w swej prostocie, zaskakujące i zabawne… tylko dla podkręcenia apetytu pokazuje dla przykładu fragment środka 🙂 rozkładówka mały-duży wygląda następująco:

anglojęzyczna seria z foliami Patrick George

“Shapes” (“Kształty”)

Dzięki tej książce poznamy dziesięć kształtów oraz ich nazwy w języku angielskim. Oprócz takich oczywistych, jak kwadrat, trójkąt czy koło, znajdziemy też mniej spotykane, jak owal czy serce. Tu każda rozkładówka poświęcona jest jednemu kształtowi i dzięki zabawie z ilustracją informacja lepiej zapada w pamięć.

anglojęzyczna seria z foliami Patrick George

“NUMBERS” (“Liczby”)

Książka ucząca liczb w zakresie od zera do dziesięciu, przy czy w odwrotnej kolejności. Pierwsza plansza poświęcona jest liczbie dziesięć i każda kolejna sukcesywnie, spada w dół o jeden, aż do zera na ostatniej rozkładówce.

Wszystkie liczby poznajemy licząc muchy, które w różnych sytuacjach giną… stając się pożywieniem dla innego gatunku zwierząt lub padając ofiarą wypadku. Dość życiowe podejście, ale to zdecydowanie moja najmniej ulubiona książka z serii.

anglojęzyczna seria z foliami Patrick George

“When I grow up…” (“Kiedy dorosnę…” czyli zawody)

Poznajemy kilkanaścioro dzieci i ich marzenie dotyczące zawodu w przyszłości. “Kiedy dorosnę…” (bo tak można przetłumaczyć tytuł) jest urocze, pomysłowe i zabawne… a dla przykładu tenisista i pilotka samolotu 🙂

anglojęzyczna seria z foliami Patrick George

“OH NO!” (“O nie!” czyli przyczyny i skutki)

Ostatnia książka z serii to przyczyny i skutki. Moim zdaniem to najzabawniejsza z tych książek, uwielbiam ją. Podobnie jak “Animal Resque”, nie zawiera ani jednego słowa pisanego. To tylko i wyłącznie zabawa obrazem i znowu zaskakuje, jak wiele można tym kanałem przekazać. Świetna jest i ostatkiem sił się powstrzymuję pokazując tylko troszkę 🙂

Jak Wam się podoba anglojęzyczna seria z foliami Patrick George?

Które tytuły chcielibyście zobaczyć w polskich księgarniach?

Pomóżcie wybrać! Podawajcie proszę maksymalnie 3 tytuły w komentarzu 🙂

Reklama

Posty powiązane

Comments (11)

OH NO! – najlepsza! 🙂 Albo podoba mi się najbardziej dlatego, że mam w domu przedszkolaka 😉

ja też ją uwielbiam 😀 dzięki!

Oooooola matulu chce wszystkie!!! ? number. Oh no. When i grow up <3

haha, jakbym słyszała siebie 😀

Wszystkie!!! Cudne są! Chciałabym takie w wersji oryginalnej i dla Tymka do nauki angielskiego i dla dzieciaków w mojej pracy. Jeśli już musiałabym wybierać to “Opposites”, “Numbers” i “When I grow up”:):)

no to po angielsku możesz mieć już teraz 🙂 chyba wszystkie dostępne

Colours jest najlepsza! Chyba sama bym najpierw się bawiła i dziwiła, a dopiero dzieciom dała 😉
Oh no i oposites też są świetne!

fajna zabawa 🙂 i naprawdę świetne doświadczenie dla młodego człowieka 🙂

1.colours 2.opposites 3.oh no <3

Jako że jestem trochę “zwichrowana” na punkcie pomocy logopedycznych ze względu na zaburzenia mojego dziecka, więc pewnie najpierw kupiłabym “przeciwieństwa” i “przyczyna-skutek”, żeby ćwiczyć logiczne myślenie. Na trzecim stopniu podium byłyby u mnie “kolory”, bo to fajny, nie brudzący (!) sposób na naukę samodzielnego tworzenia barw. Moim dzieciom podobałyby się pewnie wszystkie części, bo to przecież takie trochę czary-mary 🙂

Oh no!
Opposites
Numbers lub Shapes
🙂

Zostaw komentarz