8 tom serii Podręcznik dla superbohaterów

8 tom serii Podręcznik dla superbohaterów zatytułowany Najdłuższa noc jest już w sprzedaży 🙂 Niesamowite, że już ósmy (!) raz objęliśmy patronatem książkę z tej serii 🙂

Pamiętam, gdy pierwszy tom wylądował w naszych łapkach, jakby to było wczoraj! Tymczasem minęło kilka dobrych lat w towarzystwie tej doskonałej serii. Pierwsza część Podręcznika dla superbohaterów została opublikowana w 2017 roku i od tamtego czasu w samej Szwecji sprzedano ponad milion egzemplarzy. Seria stała się bestsellerem i jest tłumaczona na ponad 20 języków. W czym tkwi sukces tych książek?

To seria komiksów dla dzieci rozpoczynających przygodę z samodzielnym czytaniem. Motywem przewodnim wszystkich odcinków jest walka z przemocą w szkole, w grupie rówieśniczej, na ulicy. Każdy kolejny tom dotyka kolejnych wątków z przemocą związanych. Główną bohaterką jest Lisa, która początkowo jest pośmiewiskiem w szkole i osobą, na której wyżywają się inni. Dziewczynka odkrywa tajemniczą księgę, stopniowo zdobywa supermoce i od tamtej pory jej sytuacja diametralnie się zmienia. To ona teraz, w postaci Czerwonej Maski, jest najsilniejszym ogniwem, ratuje miasto przed złoczyńcami, uczy innych i w coraz większej grupie stawia opór złu.

Seria opowiada o zmaganiach grupy przyjaciół ze złymi ludźmi, ale także o ich walce z własnymi słabościami… to przygodowa seria z ważnymi wątkami w tle, takimi jak lojalność, ciężka praca nad sobą czy wewnętrzna motywacja.

Najnowszy 8 tom serii Podręcznik dla superbohaterów opowiada, jak grupa superbohaterów odkrywa kto stoi za masowymi włamaniami w Rosenhill. Czy uda im się powstrzymać szaleńców?

Nie przegapcie tej serii. Jeśli jeszcze jej nie znacie, sięgnijcie do niej od początku 🙂

tytuł: Podręcznik dla superbohaterów. Część 8: Najdłuższa noc

tekst: Elias Vahlund

ilustracje: Agnieszka Vahlund

tłumaczenie: Marta Rey-Radlińska

wydawnictwo: Debit, 2023

objętość: 112 strony

dla dzieci w wieku: 7+

cena okładkowa: 34,90 zł

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz