Podręcznik dla Superbohaterów 2 – komiksy o przemocy szkolnej

Podręcznik dla Superbohaterów 2 - komiksy o przemocy szkolnej

Fani pierwszego tomu przygód Lisy, mogą cieszyć się już kontynuacją! W księgarniach pojawił się bowiem drugi tom Podręcznika dla Superbohaterów, czyli komiks o przemocy szkolenej zatytułowany “Czerwona maska”.

Seria ukazuje się w Polsce, dzięki staraniom wydawnictwa Debit i jest objęta paronatem Strefy Psotnika. Temat, który poruszają te książki jest niestety powrzechny, bardzo ważny i niezbyt często dotykany w literaturze dziecięcej. Jesteśmy zachwyceni, że wreszcie ktoś podjął tak istotny temat. Zwłaszcza, że poruszany jest też problem obojętności osób dookoła, które są świadkami męczenia kogoś niewinnego.

Otóż główna bohaterka, zwykła dziewczynka z odstającymi uszami, o imieniu Lisa, zmaga się z agresją ze strony rówieśników w nowej szkole. Zastraszana, musi ciągle uciekać od grupki chłopaków, którzy się na nią uwzięli. Dzięki czuwającemu nad nią, niezastąpionemu w życiu, przypadkowi, w jej rece dostał się tajemniczy podręcznik, który totalnie odmienił jej życie. Z książki dowiedziała się, jak wytrenować supermoce. Szybko okazało się, że to działa i teraz Lisa może poradzić sobie z atakującymi ją chłopakami.

To wszystko (i wiele więcej) działo się już w pierwszym tomie, o którym pisaliśmy tu! Druga część tej historii zaczyna się o poranku… Lisa budzi się z wrażeniem, że miała niesamowity sen, w którym pokonywała bandytów. Dopiero po chwili zdała sobie sprawę, że to wszystko nie były prawdziwe zdarzenia, które tylko wydają się takie nierzeczywiste.

Tego dnia w szkole dzieci są poruszone pojawieniem się superbohatera w mieście. Wszyscy opowiadają o swoich doswiadczeniach z tajemniczą postacią, są przekonani, że to chłopak, co daje Lisie pewność, że nikt jej nie podejrzewa i nie zostanie zdemaskowana. Niestety grupa chłopaków nadal ją nęka. Nie mają pojęcia, że to ona może przeobrazić się w superbohaterkę.

O uczuciu osamotnienia, o nowych umiejętnościach, o potrzebie i wręcz konieczności REAGOWANIA… o tym wszystkim przeczytacie w tej książce!

Polecam każdemu, zwłaszcza, że piękne motto książki głosi, że…

Jeśli marzysz o czymś wystarczająco długo,

pewnego dnia marzenie się spełni

tytuł: Podręcznik dla superbohaterów. Część 2: Czerwona maska

tekst: Elias Vahlund

ilustracje: Agnieszka Vahlund

tłumaczenie: Marta Rey-Radlińska

wydawnictwo: Debit, 2019

objętość: 88 stron

dla dzieci w wieku: 7+

cena okładkowa: 24,90 zł

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz