„Rasmus i włóczęga” Astrid Lindrgen czyta Edyta Jungowska

rasmus1

Niedawno został wydany audiobook na podstawie klasyki literatury dziecięcej „Rasmus i włóczęga” autorstwa Astrid Lindgren. Za rekomendację może służyć samo nazwisko autorki, to jak znak jakości. Szczerze uważam, że to jedna z najlepszych książek Astrid.

To poruszająca historia dziewięcioletniego chłopca. Rasmus jest sierotą, mieszka w domu dziecka. Poznajemy jego życie w realiach bezdusznej instytucji, gdzie każdy dzień jest smutny. Chłopak pragnie mieć rodziców i swój dom. Czasem do ich placówki przyjeżdżają ludzie, by wybrać sobie dziecko. Wszystkie dzieci strasznie się wtedy starają, chcą wypaść jak najlepiej. Rasmus nie ma wielkiej nadziei, przecież oni zawsze wybierają dziewczynkę w lokach. Kto chciałby chłopca z prostymi włosami?

Ich opiekunka, nazywana przez wychowanków Jastrzębiem, jest wyjątkowo zimną i niesympatyczną osobą, Rasmus boi się jej. Pewnego pechowego dnia, przez niefortunny zbieg wydarzeń, nasz bohater podpada wychowawczyni tak bardzo, że postanawia uciec z „biedula”. Gdy rozpoczyna się jego samotna wędrówka w nieznane trafia na włóczęgę o imieniu Oskar i od tej pory wędrują razem. Spotyka ich wiele fascynujących przygód. Nie zawsze jest wesoło. Przekonajcie się sami jak potoczą się dalsze losy Rasmusa i kim tak naprawdę jest Oskar. Nie będziecie żałować.

Edyta Jungowska przepięknie zinterpretowała ten tekst. Dostarcza wiele emocji, a łzy wzruszenia nieraz cisną się same. Świetne, nawet jeśli znacie książkę.

Bardzo Wam polecam tę płytę, jest wyjątkowa, tak jak książka Astrid Lindgren.

rasmus4

rasmus5

rasmus6

rasmus2

czyta: Edyta Jungowska

reżyseria: Rafał Sabara

muzyka: SzaZa – Szamburski/Zakrocki

projekt okładki i ilustracje: Piotr Socha

wydawnictwo: Jung – Off – Ska, 2016

czas: 6h

dla dzieci w wieku 7-10 lat

cena okładkowa: 36,99  zł

 

ten wpis bierze udział w projekcie blogowym „Przygody z książką”

Print

Może Ci się również spodoba

5 komentarzy

 1. Nie znam tej historii, ale gdy Maluch podrośnie to nadrobimy;)

 2. Różane Dzieciństwo napisał(a):

  Również nie znałam Rasmusa, e mam nadzieję, że poznamy z Różyczķą 🙂

 3. Domowe Montessori napisał(a):

  Książki Astrid Lindgren zbieram od lat, bo to moje ulubione książki z dzieciństwa. Rasmusa czytałam kilka razy, tak jak i Ronja córka zbójnika. Jest coś w tych książkach, że się do nich chętnie wraca. Siostra ma płyty z książkami czytanymi przez Jungowską, więc tylko czekamy, aż dostaniemy je w spadku.

 4. Buba napisał(a):

  Jungowska czyta świetnie! Mamy wiele jej audiobooków z książkami Lindgren, ale Rasmusa jeszcze nie.

 1. 1 lipca 2016

  […] luty / A ty kim będziesz w przyszłości? marzec / „Co kryje las?” Aina Bestard kwiecień / „Edzio. Przyjęcie w blasku księżyca” Astrid Desbordes i Marc Boutavant maj / „Szczuroburger” David Walliams czerwiec / „Rasmus i włóczęga” Astrid Lindgren czyta Elżbieta Jungowska […]

STRONA W TRAKCIE MIGRACJI KOMENTARZE CHWILOWO WYŁĄCZONE