Misia i Kostek – książka dla dzieci, które nie lubią rozstań

Misia i Kostek - książka dla dzieci, które nie lubią rozstań

Nowość od poznańskiego wydawnictwa Zakamarki, “Misia i Kostek” to książka dla dzieci, które nie lubią rozstań. Ale nie tylko…. nie tylko dla dzieci i nie tylko dla tych, którzy nie lubią rozstań. Autorce, w tej niezbyt długiej, i na pozór prostej, opowieści, udało się poruszyć zaskakująco dużo zagadnień 🙂

Misia i Kostek to para niedźwiadków. Mieszkają razem w jednym domu, mnóstwo rzeczy robią razem, spędzają ze sobą dużo czasu. Mają wspólne rytuały i przyzwyczajenia… na przykład od zawsze codziennie przed południem piją razem kawę. I byłoy tak nadal gdyby nie to, że pewnego dnia Kostek oświadcza, że wyjeżdża w podróż, sam… pakuje walizkę i wychodzi.

Misia nie jest zachwycona decyzją partnera. A w zasadzie jest załamana. Przede wszystkim czuje się opuszczona, samotna, boi się, ale najgorsze jest to, że cierpi również jej poczucie własnej wartości. Jest przekonana, że Kostek wyjechał, bo ona jest beznadziejna. Myśli, że ją zostawił z jej winy. Nie potrafi pozytywnie spojrzeć na sutyację…. miś mówił jej, że pragnie zobaczyć nowe, ciekawe miejsca, jest rządny przygód i nowości i to był główny powód jego decyzji o podróży.

Nie pomaga Misi fakt, że Kostek przesyła jej kartki i fotografie, ani nawet to, że pewnego dnia wraca. Misia wciąż ni emoże mu wybaczyć, że ją zostawił.

Koiecznie sprawdźcie, jak potoczy się ta historia, zwłaszcza, że autorka podarowała czytelnikom zaskakujące i przewrotne zakończenie 🙂

Anna Höglund to ceniona szwedzka autorka książek dla dzieci. Na polskim rynku dała się poznać dzięki poruszającej opowieści obrazkowej dla nastolatków, zatutyłowanej “O tym można rozmawiać tylko z królikami”. Niebanalne hisotrie, trudne tematy poruszane w jej autorskich ksiązkach to znaki szczególne!

Wielki ukłon również w stronę Zakamarków, za niesamowite wydanie. Płócienny grzbiet, przepiękny papier, dbałość o każdy szczegół, zachwycają, tym bardziej w naszych czasach 🙂

“Misia i Kostek zmuszają do refleksji, wywołują mnóstwo emocji, a ksiązka jako przedmiot, daje ogromną satysfakcję z samego obcowania z nią 🙂 POLECAM!

tytuł: Misia i Kostek

tekst i ilustracje: Anna Hoglund

tłumaczenie: Katarzyna Skalska

wydawnictwo: Zakamarki, 2019

objętość: 64 strony

dla dzieci w wieku: 6+

cena okładkowa: 32,90 zł

 

ZOBACZ INNE KSIĄŻKI TEJ AUTORKI TU!

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz