Zgadzam się albo i nie! Jak szanować granice – swoje i cudze

Zgadzam się albo i nie! Jak szanować granice - swoje i cudze

Dziś absolutnie fantastyczna nowość z wydawnictwa Debit. “Zgadzam się albo i nie! Jak szanować granice – swoje i cudze” to amerykański podręcznik petarda… lekko, bez nadęcia i z ogromną dawką humoru, o tym czym są granice, jak je stawiać, okazując szacunek zarówno sobie, jak i innym.

Nieczęsto piszę to o książkach, ale tym razem muszę… ta powinna znaleźć się w każdej biblioteczce. Temat absolutnie zbyt mało omawiany, często traktowany jak tabu, za mało eksplorowany, a tak ważny!

“Zgadzam się albo i nie! Jak szanować granice – swoje i cudze” przedstawia sprawy w tak niebywale przystępny sposób, że nie można oprzeć się jej urokowi. Po prostu miłość od pierwszego wejrzenia 🙂 W charakterystyczny Amerykanom sposób, na luzie, bez ogródek, bez napięcia, prosto o tym, że to każdy indywidualnie decyduje o sobie i swoim ciele, wyjaśnia czym jest nietykalność cielesna, jak tworzyć zdrowe relacje, jak asertywnie odmawiać i o wielu sprawach związanych z własnymi, i innych, granicami.

Dzięki komiksowej formie, nawet początkujący czytelnicy, z powodzeniem sobie poradzą z samodzielną lekturą. Co ważne, każda strona oprócz informacji związanych z tematem publikacji, zawiera mnóstwo dowcipów, które wywołają uśmiech nawet na twarzach dorosłych.

To idealna książka do samodzielnego studiowania, jak do wspólnego czytania i późniejszej dyskusji. Tematy poruszone w książce warto, a nawet należy przegadać z dzieckiem. To również świetny materiał na szkolną lekturę, polecam wychowawcom i pedagogom.

Autorką książki jest Rachel Brian. To amerykańska rysowniczka i założycielka Blue Seat Studios, któremu najwięcej popularności przysporzyły animowane filmiki na temat granic, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Oczywiście, gdy poznaliśmy książkę, zaczęliśmy oglądać filmiki Rachel w internecie i teraz jesteśmy również zafascynowani i nimi 🙂

Mam nadzieję, że zdjęcia pozwolą Wam poczuć klimat książki “Zgadzam się albo i nie! Jak szanować granice – swoje i cudze”, zapewniam, że edziecie zachwyceni 🙂

tytuł: Zgadzam się albo i nie! Jak szanować granice – swoje i cudze

tekst i ilustracje: Rachel Brian

tłumaczenie: Maria Jaszczurowska

wydawnictwo: Debit, 2020

objętość: 64 strony

dla dzieci w wieku: 6+

cena okładkowa: 27,90 zł

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz