Mity greckie Opowieści z zaczarowanego lasu Pigmeje

Dziś prezentujemy Wam wyjątkowy audiobook dla dzieci i dorosłych. To objęte naszym patronatem Mity greckie Opowieści z zaczarowanego lasu Pigmeje czyli jedenasta, przedostatnia odsłona mitycznych opowieści Nathaniela Hawthorne’a dedykowanych dzieciom. Już jedenasty raz zachwycamy się nad jakością publikacji z tej serii, a zapewniam, że jest ona wyjątkowo wysmakowana.

Wydawnictwo BUKA radość słuchania zebrało do pracy nad tym wieloletnim projektem (wszak pierwsze tytuły poznawaliśmy, gdy dzieci były całkiem małe, a teraz to nastolatki) grupę profesjonalistów i każdy element jest dopracowany do perfekcji 🙂 Mity czyta znakomity aktor, Krzysztof Tyniec. Ilustracje, które znajdziecie na okładkach oraz w dołączonych do płyt książeczkach stworzył mistrz Józef Wilkoń, projekt graficzny serii oraz opracowanie graficzne powierzono Grażce Lange, a muzykę stworzył Maciej Rychły. Dzięki tym ludziom te niesamowite dziewiętnastowieczne opowieści trafiają do odbiorców wszystkimi zmysłami i zachwycają!

W najnowszym odcinku poznajemy opowieść o jednookim olbrzymie Anteuszu oraz o wielomilionowej społeczności maleńkich ludzików zwanych Pigmejami. Rzecz dzieje się oczywiście w zamierzchłych czasach w Afryce.

Pigmeje są tak maleńcy, że największy budynek jaki kiedykolwiek wznieśli, ich okazały zamek królewski jest wielkości domku dla lalek, a oni sami są tak niewielkiego wzrostu, że małe dziecko można spokojnie nakryć naparstkiem! Ich bratem i sąsiadem jest Olbrzym. Ogromny stwór, który jako laski używa pnia sosny, a jego jedno oko jest wielkości koła u wozu i maleńcy Pigmejowie żyją w idealnej harmonii i wciąż sobie pomagają.

Wyobraźcie sobie, że ponieważ życie olbrzyma trwało bardzo długo, znał od się z ludzikami od tak wielu pokoleń, że pisano o nim w podręcznikach,  opowiadano o nim w legendach, a najstarszy żyjący Pigmej nie słyszał nawet o czasach gdy olbrzyma jeszcze nie było.

Pewnego dnia Anteusz wdał się w bitwę z przechodzącym nieopodal Herkulesem, który zadał mu cios ostateczny. Jak do tego doszło i jakie były konsekwencje… musicie sprawdzić sami. Powiem Wam tylko, że ten audiobook pozostawia dorosłego odbiorcę z gęsią skórką 🙂 Z całego serca polecam Mity greckie Opowieści z zaczarowanego lasu Pigmeje!

Czyta: Krzysztof Tyniec
Muzyka: Maciej Rychły, Mateusz Rychły
Ilustracje: Józef Wilkoń
Przekład: Krystyna Tarnowska, Andrzej Konarek
Seria: Mity greckie
Projekt graficzny: Grażka Lange
Zawartość: książka + CD audio
Liczba stron:52
Ilość CD:1
Czas:70 minut
Format:14 x 27
ISBN:978-83-64690-42-6
Wiek:8+

Jeśli macie ochotę na więcej audiobooków wydawnictwa BUKA, to zapraszamy tu!

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz