“Zaśnij ze mną” Cedric Ramadier

Zaśnij ze mną

Zaśnij ze mną

“Zaśnij ze mną” to urocza kartonówka dla najmłodszych. Jak większość książek od wydawnictwa Babaryba, wywołuje interakcję z czytelnikiem. Dziecko wchodzi w rolę swojego rodzica i razem z obecnym na każdej rozkładówce różowym stworkiem, podobnym do polskiego Plastusia, kładzie książkę spać. Okazuje się, że to nie takie proste, trzeba dopilnować wielu spraw. Po pierwsze ważna jest atmosfera, dlatego od razu dowiadujemy się, że mamy być cichutko, bo książka szykuje się do snu. Trzeba sprawdzić czy przed spaniem umyła zęby i czy zrobiła siusiu. Kiedy upewniliśmy się, że wszystko jest jak należy opowiadamy książce bajkę na dobranoc, przecież bez bajki nie zaśnie. Po bajce nakrywamy ją delikatnie kocykiem i cichutko nucimy kołysankę… jeszcze tylko przytulas, buziak i już zasnęła….. ciiiiiii, zgaś światło… cichuteńko ją zamknij.

“Zaśnij ze mną” po raz pierwszy wydana została przez paryskie wydawnictwo I’école des loisirs w 2015 roku.  Tekst napisał Francuz, Cedric Ramadier, a zilustrował Belg, Vincent Bourgeau.

Fajna rzecz na wieczorne wyciszenie, naukę zasypiania albo do zabawy.  U nas to na pewno pierwsza książka, która jeździ wózkiem i śpi w łóżeczku dla lalek. Tosi się podoba 🙂

Zaśnij ze mną

Zaśnij ze mną

Zaśnij ze mną

Zaśnij ze mną

Zaśnij ze mną

tytuł: “Zaśnij ze mną”

tekst: Cedric Ramadier

ilustracje: Vincent Bourgeau

wydawnictwo: Babaryba, 2016

objętość: 18 stron

dla maluszków 2+

cena okładkowa: 26,90 zł

Reklama

Posty powiązane

Comments (4)

Piękna książeczka. Sama bym ją przygarnęła, tylko muszę sobie znaleźć pretekst, bo mój Tymek nijak wiekowo już nie pasuje:) Cudne zdjęcia:)

Julia ja już dawno przestałam się oszukiwać, że kupuję te wszystkie książki dla moich dzieci 😀

Eeee to ja już też przestaję hihihi:)

ulga od razu, co? 🙂

Zostaw komentarz