Zagadki detektywistyczne Sztuka

Zagadki detektywistyczne. Sztuka

Zagadki detektywistyczne Sztuka

Niedawno ukazały się w Polsce Zagadki detektywistyczne Sztuka czyli już piąty odcinek serii bestsellerowych łamigłówek od wydawnictwa Debit. To zbiór dwudziestu pięciu zagadek, które każdego zmuszą do ruszenia głową. Motywem przewodnim tego tomu jest oczywiście tytułowa sztuka, którą zapowiada skupiony na swym obrazie rudowłosy malarz… pełno tu ciekawostek o znanych na świecie twórcach i ich wybitnych dziełach.

W każdym tomie serii zastosowano ciekawy sposób na sprawdzanie właściwych rozwiązań kolejnych zadań. Jeśli znacie poprzednie tomy to pamiętacie, że były już klapki zasłaniające odpowiedzi oraz dreszczykowy deszyfrator. Tym razem autorzy postawili na lustro, które jest bardzo popularnym motywem dzieł sztuki różnych epok. Na wyklejce, zaraz za pierwszą stroną okładki, znajduje się kieszeń, w którym czytelnik znajdzie swoje akcesorium 🙂 Sprawdzone na młodych czytelnikach – robi wrażenie!

Na początku książki znajduje się miejsce na spersonalizowanie własnego egzemplarza. Szczęśliwy posiadacz tych Zagadek może się sportretować, uprzednio przyglądając się sobie uważnie w lustrze 🙂

W dalszej części książki jest klarowna instrukcja obsługi, a potem przechodzi się do meritum, czyli właściwych zagadek. Na końcu część aktywizująca, gdzie można wykonać zadania.

Każde zadanie jest bogato zilustrowane i zajmuje całą rozkładówkę. Ilustracje są dowcipne i by nie rozpraszać zbytnio, w ograniczonej palecie kolorów.

Łamigłówki są zróżnicowane pod względem poziomu trudności i każda została graficznie oznakowana odpowiednią ilością gwiazdek od łatwych, przez średnio trudnych do trudnych.

Ta książka, jak każda z serii, rozwija logiczne myślenie, wyobraźnię, poziom wiedzy i jest świetnym narzędziem do spędzenia wolnego czasu w pojedynkę lub w towarzystwie. Serdecznie polecamy!!!

tytuł: Zagadki detektywistyczne. Sztuka

tekst: Ana Gallo

ilustracje: Victor Escandell

tłumaczenie: Karolina Jaszecka

wydawnictwo: Debit, 2022

objętość: 64 strony

dla dzieci w wieku: 8-13 lat

cena okładkowa: 59,90 zł

Jeśli nie znasz poprzednich odcinków tej bestsellerowej serii łamigłówek to zapraszamy:

Zagadki detektywistyczne

Zagadki detektywistyczne. Historia

Zagadki detektywistyczne z dreszczykiem

Zagadki detektywistyczne. Nauka

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz