strona2

okladka

“Pewnego całkiem zwyczajnego dnia, gdy zamyślony szedł ze szkoły kasztanową alejką, ujrzał nagle przed sobą niezwykłe zjawisko. Miało ono tajemnicze szare oczy i złote włosy.

– Cudownie! – pomyślał natychmiast Kornel. – Bardzo łatwo znaleźć rym do „złoty”. Może być na przykład: pieszczoty, kołowroty, tęsknoty, koty lub wymioty… Nie, to ostatnie, to chyba nie bardzo…”

Zapowiadamy długo wyczekiwaną premierę książki, którą objęliśmy patronatem!

“Słońcem na papierze. Niezwykłe losy Kornela Makuszyńskiego” to będzie książka niezwykła. Jej autorką jest Anna Czerwińska-Rydel, jedyna polska pisarka specjalizująca się w biografiach dla dzieci ważnych i wyjątkowych ludzi. Prezentowaliśmy na Strefie opowieść jej autorstwa o Jerzym Kukuczce.

Zaś jedyne w swoim rodzaju ilustracje stworzyła poznańska artystka, Dorota Wojciechowska. Jej kreskę, tak charakterystyczną, mogliście zobaczyć między innymi tu!

Jest to wydanie drugie i pierwsze zarazem. Drugie ponieważ książka Anny Czerwińskiej-Rydel o Kornelu Makuszyńskim ukazała się w 2014 roku choć pod innym tytułem i w zupełnie innej formie. Pierwsze, bo to wydanie jest całkiem inne. Treść książki została ponownie zredagowana oraz wzbogacona o zupełnie nowy, niepublikowany dotąd materiał. Przemyślany projekt graficzny oraz wspaniałe ilustracje Doroty Wojciechowskiej przenoszą czytelnika w świat słonecznego pisarza, który stworzył niezrównane książki dla dzieci. Ciepły nastrój i niezwykły humor tej biografii przyciągnie nie tylko młodych wielbicieli utworów Kornela Makuszyńskiego, ale także ich rodziców czy dziadków.

Nie możemy się doczekać!

strona

strona2

tekst Anna Czerwińska-Rydel

ilustracje Dorota Wojciechowska

Wydawnictwo Przygotowalnia, 2017

144 stron

dla dzieci 8+

data premiery 28 lutego 2017

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz